Walka z cellulitem - samodzielna czy w gabinecie

Cellulit to zdecydowanie jeden z największych problemów, jakie mogą trapić kobiecą skórę, a być może nawet największy. Gorsze są tylko rozstępy, jednak dotyczą one tylko określonej grupy osób, podczas gdy cellulit atakuje praktycznie wszystkie kobiety, nawet szczupłe i wysportowane. Powodem tego jest fakt, że wywołuje go wiele czynników, ale nie oznacza to, że trzeba się z nim godzić.

Warto podjąć walkę

Cellulit jest niezwykle nieestetyczny, zwłaszcza że polega nie tylko na występowaniu charakterystycznych nierówności na skórze, ale też jej wiotczeniu. W miejscach występowania pomarańczowej skórki skóra nie jest jędrna, co wygląda fatalnie zwłaszcza w przypadku ud i pośladków, a więc tych miejsc, które kobiety chciałyby z dumą prezentować na przykład na plaży. Samodzielna walka jest bardzo trudna, dlatego warto skorzystać z propozycji pomocy, jakie przedstawia medycyna estetyczna Śląsk na pewno będzie dobrym do tego miejscem. Jest to niezbędne, gdyż jeśli nic nie robi się z tym problemem, potęguje się on. Z czasem może być nawet widoczny przez ubranie (!), a nawet powodować ból. Jeśli nie chce się do tego dopuścić, warto, prócz samodzielnie podejmowanych działań, odwiedzić dobry gabinet medycyny estetycznej Katowice mają takie miejsce.

Jakie zabiegi na cellulit?

W celu wybrania optymalnego zabiegu warto odwiedzić placówkę mającą szeroki wybór zabiegów, a także profesjonalną kadrę, która będzie potrafiła doradzić najlepsze rozwiązanie, jakie oferuje medycyna estetyczna Śląsk ma niejedną taką placówkę, więc jest to dobre miejsce do podjęcia walki z pomarańczową skórką. Jakie zabiegi wchodzą w grę? Na pewno wszelkiego rodzaju masaże, drenaż limfatyczny, zabiegi polegające na body wrappingu, które zwykle mocno rozgrzewają skórę i pobudzają w niej krążenie krwi oraz limfy. Bardzo popularny jest też masaż bańką chińską, mezoterapia czy mikrodermabrazja. Nowoczesny gabinet medycyny estetycznej Katowice mają takie miejsce) może też zaproponować inne metody, jak laser czy zabiegi z wykorzystaniem podczerwieni, które powodują natychmiastowe kurczenie się wiązań kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się na powrót napięta. Takie nowatorskie metody ma jednak tylko naprawdę dobra klinika medycyny estetycznej katowice będą więc najlepszym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here