Historia depilacji, od szlifowanych kamieni po laser

Usuwanie zbędnych włosów z ciała jest dziś bardzo popularne. W drogeriach można znaleźć różnego rodzaju produkty, które w szybki sposób pozwolą nam rozprawić się z niechcianym owłosieniem. Salony kosmetyczne oferują różne usługi jak np. laser katowice, dzięki którym na dłużej pożegnamy się z zarostem.

Choć może się wydawać, że usuwanie włosów do nowoczesny wynalazek, praktyka ta znana była już wśród jaskiniowców. Jednak prawdą jest, że obecnie metody usuwania owłosienia są znacznie bardziej technicznie zaawansowane i umożliwiają trwałe usunięcie włosów, przykładem jest chociażby epilacja laserowa, a zwłaszcza depilacja laserowa katowice.

Starożytna historia depilacji

Choć trudno to sobie wyobrazić, nasi przodkowie mieszkający w jaskiniach oprócz poszukiwania ognia zajmowali się także usuwaniem zbędnego owłosienia z ciała. Do tego celu miały im służyć specjalnie wyszlifowane kamienie albo muszle. W strożytnym Egipcie zaś powszechne było usuwanie włosów z całego ciała, włącznie z brwiami oraz włosami na głowie. Usuwanie włosów z ciała było związane ze zdrowiem, rany na skórze niepokrytej włosami szybciej się goiły.

Gładka skóra jako element kulturowy

Gładka skóra zyskała z czasem także znaczenie kulturowe. W pewnych krajach praktykowano dokładne usunięcie owłosienia panny młodej na noc przed ślubem. Zwyczaj ten przetrwał do czasów współczesnych w niektórch krajach a praktyka usuwania owłosienia z miejsc intymnych stała się codziennością kobiet w takich krajach jak Turcja.

Współczesna popularność depilacji

Modę na gładką skórę we współczesnej Europie zapoczątkowała prawdopodobnie Coco Chanel. Gładkie, pozbawione włosów nogi były synonimem elegancji i klasy, niezbędnym elementem wizerunku atrakcyjnej kobiety. Do usuwania włosów służyły wówczas najczęściej golarki. Usuwały one włosy szybko, ale włosy po takim zabiegu szybko odrastały.

Odkrycie metody laserowej

W latach 70. XX wieku amerykańscy naukowcy odkryli metodę trwałego usuwania włosów. Ta metoda wykorzystywała laser działający niszcząco na melatoninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Pod koniec lat 90. epilacja laserowa została uznana za bezpieczną.

Dziś depilację laserową oferuje wiele salonów kosmetycznych w całej Polsce. Wiele kobiet decyduje się na laser katowice, gdyż dzięki temu pozbywają się problemu zbędnego owłosienia na stałe. Depilacja laserowa katowice to zupełnie bezbolesna procedura, nie powoduje podrażnień. Dla większego bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu warto jest odwiedzić sprawdzony salon kosmetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here