Kurze łapki

Spotkałaś się już z określeniem „cera dojrzała”? Być może zastanawiasz się, czy odnosi się ono do Ciebie, czy może jeszcze na to za wcześnie? Termin ten używa się w odniesieniu do skóry, na której wyraźnie widoczne są oznaki starzenia. Można zaliczyć do nich przede wszystkim zmarszczki i bruzdy, ale też przebarwienia czy linie mimiczne. Cera taka charakteryzuje się brakiem elastyczność. Często brakuje jej blasku oraz przybiera szary, ziemisty kolor. W jaki wieku można już mówić o skórze dojrzałej? Jak powinna wyglądać jej pielęgnacja? Zapraszamy do artykułu!

Cera dojrzała – co powinieneś o niej wiedzieć?

Proces starzenia się organizmu rozpoczyna się po 25 roku życia. Wraz z upływem kolejnych lat nabiera już tempa. Kilka czynników ma na to wpływ – między innymi spadek hormonów, w zwłaszcza estrogenu i progesteronu. Dochodzi do spowolnienia się metabolizmu, pogorszenia ukrwienia skóry oraz coraz wolniejszej regeneracji komórek. Cera staje się więc sucha, cienka oraz brakuje jej elastyczności. Zmniejsza się jej wiotkość, co prowadzi do opadania policzków oraz kącików oczy czy ust. Mniejsze ilości produkowanego kolagenu oraz kwasu hialuronowego sprawiają, że zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Łatwiej też o podrażnienia czy alergie. Co ciekawe, trudno jest ustalić wiek, w którym można mówić już o cerze dojrzałej, ponieważ dużo zależy od warunków genetycznych, indywidualnych czynników oraz stosowanej pielęgnacji.

Jak dbać o cerę dojrzałą?

Cera dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji. Można ją wspomagać od środka za pomocą odpowiedniej diety i suplementów, ale najważniejszą rolę odgrywa stosowanie odpowiednich kosmetyków, a przede wszystkim zabiegów. Mając do czynienia z cerą dojrzałą, warto już na dobre zaprzyjaźnić się z medycyną estetyczną i korzystać z jej zdobyczy. Nie chodzi tutaj od razu o wykonywanie inwazyjnych zabiegów czy operację plastyczne, które wiążą się z dużym ryzykiem. O wiele lepszym rozwiązaniem są równie skuteczne zabiegi bezinwazyjne, które przynoszą szybkie efekty i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Przykładem może być likwidacja kurzych łapek Warszawa za pomocą iniekcji z kwasem hialuronowym. Wiele osób decyduje się też na peelingi chemiczne, które złuszczają naskórek, wyrównują koloryt oraz dodają jej blasku. Skutecznym zabiegiem jest wolumetria twarzy, nazywana też liftingiem bez skalpela – jej zadaniem jest przywrócenie konturów twarzy oraz wyostrzenie jej rysów. Poprawia gęstość skóry oraz sprawia, że jest jędrniejsza i bardziej elastyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here