jakie obrączki wybrać

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Przygotowania do niego trwają miesiącami. Przyszła para młoda musi znaleźć swoją wymarzoną scenerię na ślub i wesele, wybrać stroje, zamówić dekoracje. Jedną z ważniejszych decyzji jest zakup obrączek. Te będą z zakochanymi przez lata – powinny być piękne, trwałe i ponadczasowe.

Kiedy zacząć poszukiwania obrączek ślubnych?

Przygotowania do ślubu to długi, ciągnący się miesiącami proces. Zakupu obrączek nie trzeba dokonywać a pierwszym etapie, ale lepiej nie odkładać go na ostatni moment. Warto wiedzieć, że samo ich wytworzenie może potrwać kilka tygodni, dlatego do jubilera trzeba udać się przynajmniej kilkanaście tygodni przed planowaną datą ślubu.Im wcześniej narzeczeni zaczną rozglądać się za obrączkami ślubnymi, tym mniejszą presję będą odczuwać. Trochę czasu zajmie im przejrzenie oferty salonów jubilerskich i uzgodnienie, jakie obrączki podobają się obojgu. Potem trzeba będzie ustalić rozmiar i model i w końcu złożyć zamówienie. Czasem zdarza się, że mimo pomiarów obrączka nie leży idealnie i potrzebne są drobne poprawki, najlepiej zarezerwować na to czas.

Gdzie kupić wymarzone obrączki na ślub?

Jeśli obrączki ślubne mają być piękne i trwałe, trzeba zadbać o ich jakość. Nie bez znaczenia jest miejsce zakupu.Na poszukiwania obrączek najlepiej udać się do renomowanego salonu jubilerskiego. Tego typu miejsca oferują bogaty wybór, ale i profesjonalne doradztwo. Jubiler pomoże pobrać rozmiar, doradzi, jaki materiał wybrać, opowie o właściwościach różnych metali.U jubilera można także wykonać personalizowany grawer na obrączkach. To może być data poznania czy data ślubu albo imię drugiej połówki umieszczone po wewnętrznej stronie. Dzięki takiemu detalowi obrączki ślubne będą jeszcze bardziej niepowtarzalne.

Wybór obrączek – na co warto zwrócić uwagę

Jakie ślubne obrączki kupić? Decyzja to niełatwe zadanie. W kwestii koloru czy stylu najlepiej zaufać sobie – jedni woleli będą ciepłe złoto, inni wolą chłodne tony, jednym spodobają się minimalistyczne modele, innym klasyczne, zaokrąglone na brzegach obrączki czy lekkie zdobienia.Najważniejsze, jeśli chodzi o jakość, to materiał i próba. Do najpopularniejszych należą srebro i żółte złoto, ale jeszcze lepszym wyborem będą białe złoto czy platyna, które są znacznie trwalsze, bardziej odporne na zarysowania czy odbarwienia.

Obrączki ślubne znajdziesz w Salonie jubilerskim LARU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here