Jak udostępnić internet z laptopa?

Dostęp do internetu jest ważny dla niemal każdej osoby. Trzeba przyznać, że przeglądanie zasobów zgromadzonych w sieci jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy wykonujemy pracę, która wymaga wiadomości specjalnych. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby każdy miał swobodny dostęp do łącza. Niestety, czasami pojawiają się w tym zakresie pewne problemy. W sytuacji, gdy korzystamy z stałego łącza, niezbędne może okazać się udostępnienie internetu w ramach wi-fi do innych urządzeń. Wtedy będzie można z powodzeniem korzystać z internetu w komórce, na tablecie bądź na innych podobnych urządzeniach. Ważne jest przy tym, aby prawidłowo skonfigurować łącze. Może okazać się konieczne przeglądanie ustawień systemowych, bowiem standardowo internet nie jest udostępniany na inne urządzenia. Wbrew pozorom nie jest to jednak czynność trudna, dlatego istnieje pewność, że każdy jest w stanie się z tym uporać – wystarczy odrobina cierpliwości i poświęcenie pięciu minut wolnego czasu.

Jeżeli nie wiemy, jak udostępnić internet z laptopa, warto w pierwszej kolejności znaleźć narzędzia konfiguracyjne. W nowszych systemach mamy dostęp do stosownych opcji już z obszaru paska zadań. W takiej sytuacji wystarczające jest, aby kliknąć ikonę połączeń sieciowych i tam włączyć hotspot. Dobrze jest przy tym zastrzec hasło, bowiem w przypadku przeciwnym nasi sąsiedzi będą mieli dostęp do naszego internetu. Jak powszechnie wiadomo, jest to zjawisko niebezpieczne, ponieważ zwiększa się ryzyko ataku hakerów na nasz komputer. Na szczęście jednak ustawienie hasła bądź włączenie zapory sieciowej minimalizują ryzyko takich zachowań. Należy jednak pamiętać, że hasło nie powinno być w żadnej mierze intuicyjne i powinno składać się z małych i dużych liter, a także z cyfr. Rekomenduje się także wprowadzenie znaków specjalnych, ponieważ hasło, w którym się znajdują, jest bardzo silne. Warto jednak zapisać je na kartce, bowiem w przypadku, gdy je zapomnimy, możemy mieć spore trudności z jego odzyskaniem.

Starsze systemy cechują się odrębną specyfiką i tam ustawienie połączenia sieciowego zdalnego jest znacznie bardziej skomplikowane. W takiej sytuacji zdecydowanie zaleca się znalezienie panelu sterowania. Tam należy otworzyć wszelkie połączenia sieciowe. Znajdujemy to, które nas najbardziej interesuje i wchodzimy w opcje udostępnienia. W tym panelu w zasadzie wystarczy skonfigurować hotspot, aby już po chwili cieszyć się z zdalnego połączenia sieciowego. Także i w tym przypadku z powodzeniem możemy ustawić hasło, które sprawi, że osoby trzecie nie będą mogły ingerować w naszą prywatność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z konfiguracją połączenia sieciowego, warto skorzystać z rady informatyka. Na ogół jednak nie jest to konieczne. Istnieje specjalna instrukcja do systemu, w której z powodzeniem znajdziemy interesujące nas rozwiązania zaistniałego problemu. Często udaje się zażegnać chwilowe problemy za pomocą intuicyjnego wybierania poszczególnych opcji, dlatego wtedy, gdy mamy czas, możemy sami dojść do rozwiązania określonego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here