Uniwersalne okna

Urządzając dom lub mieszkanie, z pewnością w którymś momencie natrafimy na problem, jakim jest wybór drzwi i okien. Jak odpowiednio zabezpieczyć nasz dom, ale jednocześnie jak sprawić, by wyglądał on modnie? Idealnym rozwiązaniem są okna przesuwne.

Okna przesuwne – do jakich pomieszczeń?

Salon

Jeśli wybierzemy taki typ okien do naszego salonu, zyskamy elegancki element wnętrza, który jest dodatkowo niezwykle funkcjonalny. Okna przesuwne przepuszczają większą ilość światła niż te tradycyjne oraz łatwiej się je otwiera. Dodatkowo takich okien możemy użyć jako drzwi na balkon lub taras. Tym sposobem optycznie powiększymy nasze wnętrze i wprowadzimy ciekawe rozwiązanie.

Kuchnia

Jeśli nasza kuchnia nie jest dużych rozmiarów, wybór okien przesuwnych będzie idealny. Ponieważ otwierają się one w systemie góra – dół, nie marnujemy miejsca, jeśli chcemy je uchylić. Przepuszczają one także sporą ilość światła, a jego intensywność możemy łatwo regulować. Dzięki temu gotowanie w kuchni z takim systemem okiennym jest czystą przyjemnością.

Wielkość

Przesuwne okna mają na ogół większe wymiary skrzydeł. Dzięki temu możemy wpuścić naraz większą dawkę świeżego powietrza oraz lepiej oświetlić pokój.

Wygoda

Dzięki temu, że skrzydła podczas otwierania nachodzą na siebie, można lepiej zaaranżować wnętrze oraz cieszyć się przestronnością pokoju. Niektóre z okien przesuwnych mają funkcję uchylania, dzięki czemu można lekko przewietrzyć mieszkanie, a przy tym wpuścić małą wiązkę światła.

Okna bezprogowe – innowacyjność i szczelność

Na popularności zyskują okna, które są zarówno przesuwne i bezprogowe. Dzięki temu mamy pewność, że nikt się nie potknie, przechodząc na taras, czy balkon, a dodatkowo wystarczy użyć mniej siły w celu przesunięcia takich okien. Takie system jest idealny w domach, w którym mieszkają osoby niepełnosprawne. Zwiększają ich komfort, a dodatkowo są bardzo estetyczne.

Nie musimy martwić się o szczelność takich okien, gdyż zapewniają ją zazębiające się na dole szczotki. Istotne jest jednak, aby montażem takiego typu okien zajęli się specjaliści, ponieważ już niewielkie odchylenie od podłoża może powodować uciekanie ciepła oraz nieszczelność takiego systemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here