Pompka do spuszczania paliwa – ręczna, czy zasilana?

0
1591

Bez względu na rodzaj, pompka do przepompowywania paliwa przepompuje płyn z baku do kanistra lub do baku innego samochodu. Różnica między obydwoma typami jest spora, jeśli chodzi o czas wykonania pracy. Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym wykonaniu pracy pompki, decyzja powinna być prosta. Elektrycznie zasilana pompka działa bardzo szybko, bez naszej siłowej ingerencji.

Ile kosztuje pompka do ściągania paliwa?

Ceny są zróżnicowane, gdyż zależne jest to od użytego mechanizmu i materiału. Ręczna pompka może kosztować zaledwie kilka złotych, natomiast wymagająca elektrycznego zasilania będzie droższa, w granicach 25-130 zł, ale oszczędzasz przy niej czas. Wymianę oleju lub spuszczanie paliwa wykonasz błyskawicznie, posługując się pompką, którą będziesz mógł podłączyć pod zwykły akumulator.

Na rynku dostępna jest pompka do paliwa 12v elektryczna i 24v. Dzięki temu wystarczy Ci Twój samochodowy akumulator, by móc ją uruchomić i przepompować paliwo lub olej. Taka pompka powinna być w każdym samochodowym bagażniku. Zwłaszcza, gdy zmieniłeś auto z benzyniaka na diesla lub odwrotnie.

Co zrobić, gdy wlałeś nieodpowiednie paliwo do baku?

Przez długi okres czasu jeździłeś autem na benzynę. Wymieniłeś go jednak na diesla, bo ma silniejsze gary. Ale nawyk robi swoje. Myślisz o czymś innym, niezwiązanym z rodzajem paliwa, a właśnie jesteś na stacji benzynowej i…

Bardzo łatwo w momencie roztargnienia wetknąć do wpustu paliwowego pistolet z nieodpowiednim paliwem. Dobrze, gdy w porę to zauważysz i nie zdążysz zepsuć silnika. Szybka interwencja za pomocą odsysającej pompki zapobiegnie katastrofie. Nadal auto będzie na chodzie.

Jak działa taka pompka?

Wkładasz wężyk pompki do baku z paliwem, a drugi wężyk do pustego kanistra. Wężyki powinny być oznaczone, który wciąga, a który wypuszcza ciecz. Podłączasz kabelki do akumulatora (czerwony zacisk do czerwonego wypustka i czarny do czarnego). Pompka załącza się i przepuszcza paliwo z baku do kanistra. Jej ssanie jest dość silne, gdyż jest w stanie pompować ciecz z dołu do góry nawet na poziom 2 metrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here