Laryngolog

Laryngolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem różnego rodzaju chorób związanych z narządami umieszczonymi na głowie i szyi. Po postawieniu odpowiedniej diagnozy wdraża on u pacjenta niezbędne leczenie, którego efektem jest pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości.

Specjalizacja laryngologa

Laryngolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób występujących w obrębie gardła, nosa, ucha, krtani, a także zatok przynosowych, jamy ustnej, kości skroniowej, a także przełyku, oskrzeli i tchawicy. Wśród zadań wykonywanych przez lekarza o tej specjalizacji można również wymienić podejmowanie różnego rodzaju działań profilaktycznych w odniesieniu do najczęściej występujących chorób, a także wykonywanie zabiegów, które mają na celu spowodowanie procesu zdrowienia przez chorego. Wśród zabiegów chirurgicznych wykonywanych przez laryngologa można w szczególności wymienić zabiegi rekonstrukcyjne oraz szczękowe, a także zabiegi związane z chirurgią zatok przynosowych, języka oraz ślinianek. Laryngolog może wykonywać również takie specjalistyczne zabiegi jak endoskopia przełyku oraz dolnych dróg oddechowych. Specjalizacja laryngologiczna jest specjalizacją o szerokim spektrum działania z uwagi na mnogość podejmowanych sposobów leczenia.

Wizyta u laryngologa

Wizyta u lekarza laryngologa wymaga posiadania odpowiedniego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Na początku wizyty lekarz specjalista zbiera od pacjenta wywiad, który dotyczy jego sytuacji zdrowotnej oraz zgłaszanych objawów chorobowych. Po uzyskaniu wywiadu lekarz decyduje o ewentualnych badaniach dodatkowych, które są wymagane do postawienia odpowiedniej diagnozy. Wśród badań wykonywanych przez laryngologa można między innymi wymienić badanie jamy ustnej, a także nosa, gardła i ucha pacjenta. Po zbadaniu i postawieniu diagnozy laryngolog wskazuje leczenia, które będzie niezbędne. Zależne jest ono od konkretnej choroby, a także jej przebiegu. Dostęp do lekarza laryngologa nie jest utrudniony. Przyjmuje on w większości przychodni takich jak Poradnia Laryngologiczna Katowice. Można w niej znaleźć takich lekarzy jak laryngolog katowice czy też laryngolog dziecięcy Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here