jak spowolnić proces starzenia się skóry?

Starzenie się skóry jest całkiem naturalnym procesem, który jest genetycznie zaprogramowany. Zwykle u człowieka rozpoczyna się już w wieku 25 lat. Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, jędrna, wolniej się regeneruje, a na jej powierzchni pojawiają się załamania w postaci płytkich zmarszczek.

Główną przyczyną szybszego starzenia się skóry są wolne rodniki, to one mają destrukcyjny wpływ na lipidy, które tworzą płaszcz ochronny naszej skóry. Czy da się jakoś zaradzić temu problemowi?

Utrata elastyczności

W wyniku starzenia skóra traci kolagen, który naturalnie w niej występuję. Im mniej go mamy, tym bardziej skóra staje się wiotka. Wtedy możemy zaobserwować u siebie zmarszczki i bruzdy. Co można zrobić w takiej sytuacji? Powinniśmy zacząć stosować kosmetyki, które bazują na kolagenie. Jest to jeden ze składników, który bardzo dobrze jest przyswajany przez organizm.

Brak nawodnienia

Im jesteśmy starsi, tym bardziej możemy zaobserwować, że nasza skóra staje się coraz bardziej sucha. Aby nasza cera nie była szorstka i sucha, a do tego zmarszczki i bruzdy były mniej widoczne, powinniśmy zatroszczyć się o jej odpowiednie nawilżenie. Mowa tutaj nie tylko o nawilżeniu zewnętrznym, ale i wewnętrznym. Powinniśmy starać się, żeby każdego dnia wypijać 2,5 litra wody mineralnej. Jeżeli chodzi o pielęgnację powinniśmy zaopatrzyć się w kosmetyki, które zawierają kwas hialuronowy. Dzięki niemu skóra odzyska nawilżenie, miękkość oraz blask.

Przeczytaj też: http://www.kopalniamarzen.pl/mleko-sojowe-czy-jest-zdrowsze-od-krowiego/

Pogłębiające się zmarszczki i bruzdy

Zwykle to pierwsze zmarszczki informują nas o tym, że proces starzenia się u nas rozpoczął. Jak go spowolnić? Należy wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji, kilka ważnych zasad. Podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry, jej regularne złuszczanie oraz odżywianie.

Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy kłaść się spać w makijażu. Jest to czynnik, który w znacznym stopniu przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Jeżeli chodzi o peeling, należy go wykonywać 1-2 razy w tygodniu, w zależności od tego jaki rodzaj cery posiadamy. Dzięki niemu nie tylko pozbędziemy się komórek martwego naskórka, ale i spłycimy delikatne zmarszczki. Z kolei kosmetyki powinny być zawsze dobierane do potrzeb cery. Jakich składników szukać w produktach? Nieoceniona na pewno będzie witamina C, kolagen oraz kwas hialuronowy.

Źródło: https://byrosann.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here