Jeden wózek dla dwójki dzieci

Kiedy spodziewasz się drugiego dziecka, a w domu masz malucha, któremu daleko jeszcze do pożegnania się z wózkiem na stałe, zastanawiasz się, jaki wózek będzie odpowiedni. Jaką opcję przewożenia dwójki dzieci wybrać?

Zakup wózka to ważny element wyprawki każdego dziecka. Wózek ma być ładny, zwrotny, łatwo się prowadzić i czyścić. Dodatkowo ma być lekki, by mama mogła poradzić sobie z jego wniesieniem czy zniesieniem ze schodów. Przy wyborze wózka dla jednego dziecka, mamy szeroką ofertę: 3 w 1, 2 w 1 czy oddzielne gondole i spacerówki. W każdym sklepie z wózkami, przyszli rodzice mogą spędzić dużo czasu, zastanawiając się która opcja będzie dla nich najlepsza. Jednak w przypadku rodziców, którzy spodziewają się drugiego dziecka, mając w domu malca z małą różnicą wieku, wybór wózka nie jest już tak prostą sprawą.

Co wybrać dla dwójki dzieci – wózek, dostawka, chusta?

Maluchy, które potrafią chodzić, mimo że buntują się przeciwko wózkowi i chcą chodzić na własnych nóżkach, często nie potrafią przejść dużych odległości. Kiedy oczekujesz dziecka przy małej różnicy wieku, możesz zdecydować się na kilka opcji.

 Podwójny wózek dla bliźniaków

Model podwójny sprawdzi się u dzieci, które dopiero co zaczęły chodzić i przejście samodzielnie kilku metrów jest raczej sporadyczne. W tym wypadku, decydując się na podwójny model, sprawdź, czy wózek zmieści się w drzwiach klatki schodowej, czy w drzwiach sklepu. Jeśli siedziska są obok siebie, tego typu wózki są dosyć szerokie i nie zawsze mieszczą się w standardowych otworach. Z kolei wózki, z siedziskami jeden za drugim, zwane tramwajami, są ciężkie w manewrowaniu. Dlatego warto zastanowić się, na jak dalekie spacery będziemy chodzić z dziećmi.

Minusem korzystania z podwójnego wózka jest niewątpliwie jego waga i wielkość. Często bez pomocy drugiej osoby, mama nie jest w stanie znieść wózka ze schodów, gdyż nie mieści się do windy.

Dostawka do wózka

Wyobraź sobie sytuację, w której idziesz na spacer z noworodkiem i samodzielnie kroczącym maluchem. Po kilkunastu metrach zmęczone dziecko chce na ręce lub do wózka. W tym przypadku dobrym pomysłem jest wybór dostawki do wózka.

Dostawka do wózka jest rozwiązaniem, które pozwoli, by starszak mógł wygodnie podróżować na spacerze z niemowlakiem. Dodatkowo niewielka waga dostawki sprawi, że mama bez problemu będzie mogła  wyjść z dziećmi z domu na spacer i bez problemu znieść wózek z dostawką ze schodów lub skorzystać z windy. Dostawki do wózka sprawdzą się również w komunikacji miejskiej. Wsiadając do autobusu, możesz podwiesić dostawkę, bądź w ułamek sekundy odpiąć ją od wózka.

Dostawka do wózka jest dobrym rozwiązaniem również dla starszych dzieci. Odprowadzając dziecko do przedszkola, dostawki do wózka pomogą usprawnić dojazd do placówki, czy do domu. Dostawka do wózka to rozwiązanie długotrwałe. Z większości dostawek mogą korzystać już 15-miesięczne maluchy, a ich maksymalne obciążenie wynosi nawet 25 kilogramów!

 Chusta lub nosidło

Dobrym rozwiązaniem przy dzieciach z małą różnicą wieku jest chusta dla młodszego dziecka. Odkrywające świat dziecko, które woli spacer na własnych nóżkach, doceni fakt, że mama ma wolne ręce i w każdej chwili może mu pomóc. Co więcej, jeśli mieszkasz w bloku, chusta zdecydowanie usprawni i ułatwi Ci wyjście na spacer z dwójką dzieci. Możesz również zastosować rozwiązanie, w którym dla noworodka będziesz miała wózek typu gondolę, a dla starszego dziecka chustę lub nosidło. Jeśli starszak znudzi się chodzeniem, możesz ponieść go, jednocześnie mając wolne ręce do pchania wózka z młodszym dzieckiem.

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie do przewożenia dwójki dzieci?

W pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę różnicę między dziećmi. Im mniejsza różnica, tym dłużej będzie potrzebna opcja z dwoma wózkami. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem może być wybór wózka rok po roku. Im większa różnica wieku, tym lepszym wyborem jest wybór dostawki do wózka. Starsze dziecko może swobodnie wychodzić z dostawki i spacerować na własnych nóżkach, by jak się znudzi móc skorzystać z „podwózki” na dostawce.

Ważnym kryterium wyboru jest również komfort mamy. To ona spędza z dziećmi najwięcej czasu i dobrze wie, jakie są jej możliwości. Jeśli spacer odbywa się do pobliskiego parku lub pobliskiego sklepu, wówczas dobrym rozwiązaniem jest dostawka do wózka. Jeśli jednak mama nie ma własnego samochodu i najczęściej podróżuje z dziećmi sama wózkiem, wówczas najlepszą opcją będzie wózek podwójny.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co wybrać do przewożenia dwójki dzieci. Wszystko jest uwarunkowane sytuacją, w jakiej znajdują się rodzice. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, kluczowa jest analiza własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here