Dzieci i pandemia – zadbaj o ich aktywność!

0
793

Pandemia, lockdowny, zdalne nauczanie – wszystko to negatywnie odbija się na aktywności fizycznej naszych dzieci. Niestety, w dłuższej perspektywie odbija się  to negatywnie na ich zdrowiu, co powoli zaczyna być zauważalnym problemem społecznym. Co możemy zrobić jako rodzice, by zmobilizować swoje dziecko do aktywności fizycznej?

Daj przykład

Jeśli Twoje dziecko Cię widzi wyłącznie przed komputerem, telewizorem lub ze smartfonem w ręku, to trudno będzie oczekiwać, że poczuje chęć podjęcia aktywności fizycznej. Dlatego to niezmiernie ważne, byś dawał mu dobry przykład. Zabieranie go na wspólne spacery zadziała nie tylko stymulująco, ale stworzy również świetne okazje do rozmowy i lepszego poznania Twojego dziecka. Warto wykorzystać ten czas, bo kiedy będzie nastolatkiem, Twoje towarzystwo nie będzie dla niego już tak atrakcyjne. Jeśli uprawiasz jakiś sport, warto byś przemyślał zabieranie pociechy ze sobą – prawdopodobnie uda się znaleźć jakieś zajęcie dla niego, a obserwowanie Twojego zaangażowania bez wątpienia będzie dla niego niezłą motywacją.

Rozbudzaj sportowego ducha

Postaraj się dowiedzieć jaki rodzaj aktywności fizycznej sprawia Twojemu dziecku najwięcej radości i rozbudzaj w nim tę pasję. Lubi grać w piłkę? Zapisz go do klubu! Jeździć na rowerze? Dołącz do niego! Lekkoatletyka? Znajdź miejsce, gdzie będzie mógł pod okiem profesjonalisty rozwijać swoje umiejętności. Dzięki temu zwiększasz szanse na to, że połknie „bakcyla” i będzie z ochotą angażować się w zajęcia sportowe. Dlatego, jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku, aktywnie popieraj jego sportowe aspiracje.

Skorzystaj z kreatywnych pomocy

Często do zmotywowania dziecka do ruchu wystarczy kupić mu nową „zabawkę”, która służy do uprawiania sportu. Może to być rower, hulajnoga, skakanka hula hop na nogę – możliwości wyboru są nieograniczone. Najważniejsze jest, by osiągnąć cel, jakim jest zmotywowanie dziecka do wstania od komputera lub oderwanie wzroku od smartfona. Niekoniecznie musi kosztować ona dużo pieniędzy, ale warto by była ciekawa i zachęcała do zabawy!

Nie poddawaj się!

Zmiana nawyków Twojego dziecka może nie być łatwa – prawdopodobnie wolałoby spędzać czas jak do tej pory. Jednak nie poddawaj się – jedynie w ten sposób możesz zadbać o jego zdrowie i właściwy rozwój podczas intensywnego rośnięcia organizmu. Dlatego nie poddawaj się, nawet w obliczu początkowych niepowodzeń – miej stale na uwadze, że robisz to dla jego dobra. Dołóż więc wszelkich starań, by zaszczepić Twojemu dziecku zamiłowanie do sportu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here