Kinkiety łazienkowe

Kinkiety wracają do łask. Coraz więcej osób organizujących swoje miejsce zamieszkania sięga właśnie po kinkiety. Dotyczy to tak samo profesjonalnych firm aranżatorskich jak i prywatnych odbiorców. Kinkiety okazują się również dobrym rozwiązaniem w czasie aranżowania łazienki. Poniżej omawiamy z bliska temat kinkietów łazienkowych. Przedstawiamy ich najważniejszą specyfikację oraz podpowiadamy, jakie modele i style wykończeniowe warto wybrać. Dowiesz się także, czym powinien odróżniać się kinkiet dedykowany do stosowania w łazience, od jego konwencjonalnych odpowiedników. 

Kinkiety do Twojej łazienki – kilka kwestii aranżacyjnych 

Rosnąca popularność kinkietów idzie w parze z przekształcającym się gustami młodych Polek i Polaków. Coraz więcej osób stojących przed aranżacją swojego miejsca zamieszkania pragnie nie tylko stworzyć przytulne i komfortowe gniazdko, ale również zaaranżować je w stylu maksymalnie zadowalającym pod względem estetycznym. Do osiągnięcia tego celu warto stosować specjalnie dobrane systemy oświetleniowe, wśród których kinkiety zajmują szczególne miejsce. 

Kinkiety są wykorzystywane jako dodatkowe źródło oświetlenia. Montowane są przy ścianie, a nie suficie, co stanowi główną różnicę w porównaniu do lamp sufitowych. Kinkiety możesz wykorzystać jako oświetlenie punktowe, a także zamontować je w tych miejscach, które są odgrodzone od dostępu światła sufitowego.

Do popularnych form kinkietów łazienkowych należą modele w stylu loftowym, czyli pozbawione dodatkowych zdobień, a zamiast tego uwypuklające ich konstrukcję oraz stelaż. Wiele kinkietów wykonanych zostało z wysoce atrakcyjnych materiałów, które świetnie wkomponowują się w łazienkowe otoczenie oraz dopełnią aranżacji. Popularne materiały to przede wszystkim mosiądz i chrom, a także wybrane stopy metali. 

Wśród popularnych modeli metalowych znajdują się między innymi kinkiety z drucianą obudową, o wysoce ascetycznej, industrialnej konstrukcji. Polecamy zwłaszcza wyjątkowe kinkiety do łazienki ze sklepu meble mwm.pl, idealnie pasujące do nowoczesnych, stylowych aranżacji. 

Wytrzymałe kinkiety łazienkowe – czyli jakie? 

Kinkiety stosowane w łazience powinny być bardziej wytrzymałe, niż kinkiety montowane w innych pomieszczeniach. Przede wszystkim liczy się odporność na szkodliwy wpływ wilgoci oraz pyłków obecnych w powietrzu. Dlatego wybierając kinkiety, warto zwróć uwagę na parametr IP określający stopień szczelności danego produktu. W przypadku łazienek warto wybierać modele o szczelności na poziomie IP44. Nawet najdłuższa kąpiel oraz intensywne opary gorącej wody nie będą w stanie przedostać się przez ich obudowę, by uszkodzić obecne w środku elementy elektryczne. 

Kinkiety do łazienki warto także wybierać, biorąc pod uwagę możliwość sterowania ich pracą oraz temperaturą i barwą światła. Niektóre kinkiety wykorzystują wysoce użyteczną technologię LED, która pozwala na swobodne przestawiania barw emitowanego światła, a także na wprowadzanie bardzej rozbudowanych programów świecenia. Kinkiety takie są wybierane do różnych aranżacji łazienkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here