Niezbędne wyposażenie salonu kosmetycznego

Wybór profesjonalnej aparatury do salonu kosmetycznego to nie lada wyzwanie. W jakie urządzenia warto zainwestować? Czym powinien wyróżniać się porządny sprzęt?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aparatury kosmetycznej?

O jakości i bezpieczeństwie zabiegów kosmetycznych nie decydują wyłącznie umiejętności i kwalifikacje specjalisty, który go wykonuje, ale także to, jakiego sprzętu używa. Porządne urządzenia to gwarancja niezawodności, bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu. 

Sprzęt kosmetyczny musi pochodzić od sprawdzonego, renomowanego producenta, który wykorzystuje wyłącznie najtrwalsze, starannie wyselekcjonowane materiały, a doskonałą jakość oferowanych urządzeń potwierdza stosownymi certyfikatami.

Nawet najlepsze urządzenie może się zepsuć. By oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i dodatkowych kosztów, należy wybrać te sprzęty, na które producent bądź dystrybutor daje odpowiednio długą gwarancję opartą na jasnych zasadach.

Jakie urządzenia warto kupić?

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przede wszystkim powinno znaleźć się urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Sprzęt musi być poręczny, najlepiej bezprzewodowy, wyposażony w czytelny wyświetlacz bądź specjalne przyciski i pokrętła, dzięki którym można ustawiać odpowiednie parametry. Plusem będzie funkcja ustawiania czasu, a także opcja samoistnego wyłączania się po zakończonym zabiegu. 

W salonie bez wątpienia przyda się także sprzęt do mikrodermabrazji wyposażony w kilka rodzajów diamentowych głowic, a także aparatura z funkcją ultradźwięków.

Strzałem w dziesiątkę może okazać się zakup urządzenia wielofunkcyjnego, czyli tzw. kombajnu kosmetycznego. Kombajn łączy wszystkie podstawowe sprzęty kosmetyczne niezbędne w każdym gabinecie. Można używać go do wykonywania zabiegów na twarz i ciało, a w tym do:

 • peelingu kawitacyjnego,
 • ultradźwięków,
 • galwanizacji anodowej i katodowej,
 • mezoterapii,
 • masażu relaksacyjnego,
 • itd. 

Zarówno specjalistyczne kombajny kosmetyczne, jak i jednofunkcyjne urządzenia do peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji i innych zabiegów, znaleźć można na stronie activeshop.com.pl. Propozycją hurtowni są sprzęty o najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów – od marki własnej ACTIVESHOP, a także inne firm takich jak Elegante REDLINE, czy SYIS. Na wszystkie urządzenia jest gwarancja. 

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego – w co jeszcze warto zainwestować?

Wyposażenie do profesjonalnego salonu to nie tylko niezbędna aparatura, ale także meble kosmetyczne. W gabinecie przede wszystkim nie może zabraknąć porządnego, wygodnego fotela – najlepiej sterowanego elektrycznie. Dobrym wyborem będzie model wyposażony w funkcję regulacji wysokości siedziska i nachylenia oparcia. Plusem będzie dostępność stabilnych podłokietników, które zapewnią klientom wygodne podparcie dla rąk oraz praktycznych podnóżek przystosowanych do oddzielnego podnoszenia każdej z kończyn. Obicie fotela powinno być wykonane z wysokiej jakości eko skóry, którą łatwo utrzymać w czystości. 

Poza fotelem warto kupić:

 • wygodny taboret – lub kilka w zależności od liczby stanowisk kosmetycznych,
 • solidne biurko kosmetyczne,
 • fotel SPA,
 • leżankę,
 • szafki i inne meble do przechowywania akcesoriów i kosmetyków do zabiegów,
 • ladę recepcyjną, meble do poczekalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here