ratownik wodny

Pracując jako ratownik wodny nasze zarobki będą zależały od kilku czynników. Przede wszystkim będą zależały od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Każda pływalnia posiada swoją politykę finansową oraz kadrową. Właśnie z tego względu jesteśmy w stanie zarobić inne kwoty w zależności od dalej pływalni. Zarobki mogą różnić się też między kąpieliskami i basenami publicznymi, prywatnymi, naturalnymi czy sztucznymi. Ile zarabia więc ratownik wodny i jakie są wymagania dotyczące tego zawodu? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-ratownik-wodny-sprawdz-wynagrodzenie-ratownika-wodnego/

Jakie są wymagania dotyczące liczby ratowników wodnych?

Szanse na największy zarobek I zatrudnienie Mamy przede wszystkim w miejscach, które Zatrudniają większą liczbę ratowników wodnych. Przepisach prawa istnieje wpis dotyczący określonego wymogu dotyczącego minimalnej liczby ratowników w zależności od wielkości akwenu. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z 2012 roku określa dokładnie tę liczbę na:

  • Po jednym ratowniku od strony wody i od strony lądu na każde 100 metrów linii brzegowej kąpieliska śródlądowego
  • Trzyosobowy zespół na każde 100 m linii brzegowej nadmorskiej
  • Minimum dwóch ratowników w miejscach przeznaczonych do kąpieli
  • Jeden ratownik na basenie o długości do 25 m, dwóch na długości od 26 m do 50 m, a także minimum trzech ratowników na pływalniach o długości więcej niż 50 m.

Ile jest w stanie zarobić ratownik wodny?

Wynagrodzenie osób pracujących na takim stanowisku, potrafi być naprawdę zróżnicowane. Pojedyncze ratownik, który posiada stały poziom umiejętności oraz kompetencji, ma zmienną wypłatę, wynikającą z sezonowości. Średnia wypłata osoby na takim stanowisku może wynieść zarówno 2200 zł netto, aż do 4000 zł netto. Większa kwota określona jest przez dłuższy staż pracy. Bywa jednak tak, że decydując się na sezonowy zatrudnienie, na przykład nad morzem, możemy liczyć na darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Poziom ryzyka oraz odpowiedzialności zawodowej, nie odbija się jednak na wysokich zarobkach. Są one dosyć niskie jak na tak odpowiedzialny zawód.

Zobacz też: http://www.normalsi.pl/ratownik-wodny-jak-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here