Własny salon fryzjerski

Posiadanie swojego lokalu na rozwój biznesu to wspaniała rzecz. Jeżeli fryzjerstwo jest naszą pasją, warto przemienić to na pomysł na życie, zarobek i ciągłe doskonalenie umiejętności. Z usług fryzjerskich korzysta mnóstwo osób na całym świecie i większość robi to regularnie, a dodatkowe zlecenia fryzur na wesele czy imprezy to codzienność.

Rozplanuj swój budżet

Pierwszym krokiem w zakładaniu swojego salonu fryzjerskiego jest dokładne określenie i rozplanowanie swojego budżetu na daną inwestycję. Należy wziąć pod uwagę aranżację wnętrza, na co składa się wiele rzeczy, nie tylko fotel fryzjerski i myjki. Dodatkowe meble w poczekalni, zaplecze dla pracowników i miejsca pracy oraz oczywiście miejsce odpoczynku dla klientów – to podstawowe elementy każdego salonu fryzjerskiego.

Wybierz odpowiednie meble

Dobrej jakości meble posłużą nam przez wiele lat, zapewniając jednocześnie maksimum wygody i bezpieczeństwa podczas codziennej pracy. Wygodna kanapa w poczekalni umili klientom czas oczekiwania na strzyżenie czy czesanie, dobrej jakości fotel fryzjerski z wygodnym podnóżkiem umożliwi relaks, a duże lustra upiększą wnętrze i oczywiście umożliwią dokładną pracę i podziwianie efektów przez klienta.

Higiena i BHP

Na początku urządzania salonu warto wziąć pod uwagę czynniki zgodne z przepisami BHP. Są one obowiązkowe w każdym miejscu pracy. Zachowanie maksimum higieny również jest bardzo istotne. Praktycznie rozplanowana przestrzeń umożliwi codzienne sprzątanie, a pozbycie się zbędnych ozdób czy bibelotów uniemożliwi nadmierne osadzanie się kurzu. Fotele fryzjerskie powinny stać naprzeciwko luster oraz posiadać odpowiednie oświetlenie tuż nad nimi – dzięki temu zarówno fryzjer, jak i klient będą mieć pełen komfort podczas strzyżenia.

Klimatyczne dodatki urozmaicą wnętrze

Możemy zdecydować się na umieszczenie dużych plakatów na ścianach, przedstawiających fryzury. Dodatkowe lampy i lustra z pewnością poprawią widoczność w salonie i optycznie go powiększą. Warto zdecydować się również na jeden czy dwa bukiety świeżych lub sztucznych kwiatów, co zdecydowanie podkreśli wnętrze. Bardzo modna ostatnio okazuje się sztuczna, wysoka trawa w wiklinowej donicy umieszczona w kącie pomieszczenia.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here