Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy przydarzają się kobietom w każdym wieku. Bardzo często są one następstwem bardzo szybkiej utraty wagi lub też związane są z przebiegiem ciąży. Wtedy bardzo często takie rozstępy pojawiają się na brzuchu ciężarnej kobiety. Na całe szczęście, jeśli szybko podejmie się walkę, z rozstępami można naprawdę skutecznie wygrać. Warto jedynie wiedzieć, jakich preparatów stosować i na jakiej diecie opierać swój cały dzień, aby skóra powróciła do normy i znów była gładka i zachwycająca.

Jak się pozbyć rozstępów i czym w ogóle one są?

Rozstępy to nic innego, jak poprzeczne pręgi, które mogą pojawić się na różnych częściach ciała, na różnych etapach życia. Między innymi pojawiają się one na udach, na brzuchu, piersiach, czy też na pośladkach. Warto wiedzieć o tym, że im szybciej rozpocznie się walkę z rozstępami, tym łatwiej będzie je usunąć. Im więcej czasu minie, tym trudniej będzie się ich pozbyć. Tak więc nieważne jest umiejscowienie rozstępów, ale ich głębokość i starość. Im starsze rozstępy, tym trudniej będzie pozbyć się ich z skóry. Mimo to zawsze można zmniejszyć ich widoczność i, z całą pewnością warto to zrobić, aby czuć się ze sobą samą dobrze oraz komfortowo.
Jak się pozbyć rozstępów raz na zawsze i cieszyć się znów gładką i aksamitną skórą?
Można śmiało powiedzieć, że chyba największym problemem w walce z rozstępami jest to, że zauważamy je po prostu o wiele za późno. Jest to spowodowane tym, że generalnie dosyć trudno jest uchwycić ten unikatowy moment, kiedy rozstępy zaczynają się tworzyć na powierzchni skóry. Jakie są pierwsze oznaki, że na skórze mogą pojawić się rozstępy? Taką oznaką powstawania rozstępów, z całą pewnością jest delikatne, z początku bardzo mało wyczuwalne swędzenie i pieczenie skóry w miejscach, w których włókna kolagenowe są przeciążone i zaczynają się rozciągać, co właśnie doprowadza do pojawiania się głębokich i nieestetycznych rozstępów. Bardzo szybko na jednolitej do tej pory i gładkiej skórze, pojawiają się różowe pręgi. Jest to najlepszy moment na podjęcie walki z rozstępami, zanim staną się blade i trudne do wyleczenia. Generalnie funkcjonuje tutaj taka zasada. Im bielsze robią się rozstępy, tym mniejsze szanse na ich zlikwidowanie. Działać trzeba, gdy są jeszcze świeże i różowe. W takim przypadku powinien poradzić sobie z nimi każdy dobry krem przeznaczony do pielęgnacji właśnie takiej skóry z rozstępami. Warto poszukać ich w aptekach lub poprosić o radę dobrego lekarza dermatologa, który na pewno dobierze najlepsze z możliwych produkty.
Oczywiście niewielkie rozstępy można też próbować wyrównać innymi metodami. Wśród nich sprawdzą się doskonale naturalne peelingi, które z powodzeniem można wykonać samemu w domu ze składników codziennego użytku.
Przy tak niewielkich i dopiero, co pojawiających się rozstępach możesz zastosować domowe sposoby. Ważne jest tutaj jak największe uelastycznienie skóry. Taki kosmetyk do nawilżania można przygotować całkowicie samodzielnie. Wystarczy połączyć oliwę z oliwek oraz miąższ aloesowy. Oba te produkty niesamowicie odżywiają skórę i sprawiają, że staje się ona miększa i aksamitna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here