Zdejmowanie tipsów

Tipsy są sztucznymi paznokciami, są one wykonane z tworzywa sztucznego. Nakładanie tipsów cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet z łamliwymi paznokciami, krótkimi i zaniedbanymi. Zazwyczaj tipsy nakłada profesjonalna kosmetyczka, jednak są też osoby, które umieją to zrobić samemu w domu. Tipsy mają bardzo różnorodne długości, kształty, szerokości… Wybór jest bardzo duży, wszystko zależy od preferencji danej osoby i kształtu paznokci. Trzeba dysponować odpowiednim klejem, który utrzyma tipsy na paznokciach przez długi czas.
Zakładanie tipsów nie jest skomplikowane, dużo gorsze jest pytanie – jak zdjąć tipsy? Czy to jest łatwe zadanie?
Można powierzyć to zadanie kosmetyczce, która zrobi to w sposób fachowy i zadba o delikatność. Ponadto nie uszkodzi nam płytki paznokcia, która jest bardzo delikatna.
Samemu to zadanie jest trudniejsze, ale jak mówi przysłowie – „dla chcącego nic trudnego”. W żadnym wypadku nie należy na siłę ściągać tipsów nożyczkami, obcęgami, odgryzać… To bardzo niszczy paznokcie, które staną się kruche i pozbawione blasku.
Przy zdejmowaniu tipsów zazwyczaj stosuje się aceton. Ten produkt można kupić w sklepie internetowym, w drogerii, a nawet w aptece. Na początku należy moczyć tipsy w acetonie przez kilka/kilkanaście minut (można nawet do 20 minut), następnie bardzo ostrożnie odkleić nakładki. Po tym czasie tipsy powinny odchodzić dosyć łatwo. Można wspomóc się patyczkiem drewnianym, jednak należy pamiętać o delikatności i precyzji. Na końcu powinniśmy spolerować płytkę paznokci oraz odżywić je lakierem z odżywką, co zapobiegnie ewentualnej łamliwości i kruchości.
Kolejnym sposobem używanym w przypadku odpowiedzi na pytanie jak zdjąć tipsy, jest sposób taki sam, jak w przypadku zdejmowania paznokci hybrydowych.
Początkowo należy skrócić nożyczkami paznokcie do zwykłej długości oraz spiłować warstwę występującą na wierzchu. Brzegi tipsów także warto przypiłować. Później trzeba namoczyć dziesięć wacików w acetonie, następnie owinąć na paznokciu (n przy pomocy folii aluminiowej) i zostawić przez około 15-20 minut. Po upłynięciu tego czasu należy zdjąć waciki. Tipsy powinny łatwo odejść od płytki paznokci. Warto lekko wypolerować paznokcie oraz nałożyć odżywkę.
Jak widać, wiele kobiet zastanawia się, jak zdjąć tipsy – i nie jest to wcale takie łatwe. Warto poprosić o pomoc profesjonalistkę, która za drobną opłatą szybko pozbędzie się tipsów i doradzi, jak dbać o paznokcie. Można też spróbować samemu – w tym przypadku przydadzą się produkty takie jak; aceton, waciki, folia aluminiowa. Niektóre osoby radzą sobie ze zdjęciem tipsów bardzo dobrze, inne nie maja do tego cierpliwości i nie potrafią tego zrobić dobrze. Taki zabieg zajmuje zazwyczaj nie więcej niż pół godziny. Warto po zdjęciu tipsów dbać o płytki paznokci, które są trochę osłabione i wymagają pielęgnacji. Zaopatrzmy się więc w odżywkę witaminową do paznokci i stosujmy ją raz na jakiś czas, co pomoże w regeneracji i blasku.
Tipsy zyskują coraz większą popularność, zaraz obok hybrydy i żelowych paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here