Ulubiona muzyka w telefonie

Jeśli masz ulubioną muzykę i chcesz ją ustawić jako dzwonek w swoim iPhonie, najpierw musisz wybrać ulubione 30 sekund. W tym celu trzeba przyciąć odpowiedni fragment muzyki. Na początku otwórz program iTunes i w zakładce MUZYKA wyszukaj ulubiony utwór.

Muzykę wybierz z programu iTunes, kliknij prawym przyciskiem myszy na wybrane melodii i wybierz opcje INFORMACJE a następnie zakładkę OPCJE. W opcjach musisz zaznaczyć POCZĄTEK i ZATRZYMAJ, uważając by było to dokładnie 30 sekund. Spokojnie wyszukaj odpowiedni fragment, odtwórz go kilka razy.

Pamiętaj żeby zastanowić się nad odpowiednim fragmentem. Będziesz słyszał ten dzwonek, kiedy tylko zadzwoni ktoś do Ciebie. Dźwięk powinien być charakterystyczny i dość głośny. Wybór zatwierdź przyciskiem OK.

Teraz musisz utworzyć wersję AAC. Na liście biblioteki będzie się teraz znajdować przycięty utwór w formacie AAC. Dobrze jest zmienić nazwę muzyki, aby łatwiej ją było odróżnić od innych plików.. Zamiana pliku na AAC jest prosta, ponieważ w menu prawego przycisku znajduje się taka opcja.

Musisz pamiętać, że wybrana muzyka musi być wcześniej zakupiona i być Twoją własnością. Nie jest możliwe przekonwertowanie muzyki kupionej w innym sklepie, niż iTunes. Mają one inne rozszerzenie i nie poddają się obróbce. Są zazwyczaj plikami .m4p.

Po ponownym przywróceniu właściwości pliku, usunięciu czasu zapisu, zapisz go w formacie .m4p i umieść na pulpicie. Nawet jeśli nazwa nie wyświetla się poprawnie, nie przejmuj się, prawdopodobnie masz włączoną funkcję ukrywania nazw i nie ma wpływu na działanie utworu. Możesz oczywiście w opcjach komputera zaznaczyć opcje nie ukrywania nazw, ale to indywidualny wybór. Musisz włączyć natomiast pokazywanie rozszerzeń, gdyż w innym wypadku nic nie zadziała. W tym celu w karcie WIDOK wybierz opcje USTAWIENIA ROZSZERZONE i wyczyść pole UKRYJ ROZSZERZENIA ZNANYCH TYPÓW PLIKÓW i zatwierdź OK.

Jak ustawić dzwonek w iphone?

Podłącz teraz iPhone do komputera i otwórz program iTunes. Wybierz trzy kropki obok telefonu i kliknij DŹWIĘKI w rozwiniętym menu.

Przeciągnij utworzony na pulpicie dźwięk do sekcji DŹWIĘKI, który przedstawia w programie ikona dzwonka.

Następnie kliknij w ikonę iPhone i przejdź do DŹWIĘKI – SYNCHRONIZUJ DŹWIĘKI – ZAZNACZONE DŹWIĘKI – i wybierz utwory, które mają być odtwarzane na twoim telefonie.

Włącz tera swój telefon i przejdź do USTAWIENIA – DŹWIĘKI – DZWONKI i wybierz odpowiedni utwór.

Jest to zasadniczo koniec i dzwonek powinien zadziałać. Jeśli stało się inaczej to znaczy, że gdzieś po drodze popełniony został błąd i trzeba sprawdzić wszystkie ustawienia.

Należy pamiętać, że dzwonek musi znajdować się w komputerze w wersji offline, czyli musi być w całości ściągnięty na komputer.

Teraz jeśli wszystko dobrze działa, już samodzielnie będzie można dowolnie zmieniać utwory, jeśli poprzedni się znudzi. Możesz przechowywać w komputerze wybrane utwory, by nie obciążać pamięci telefonu i w razie potrzeby przerzucić je do telefonu. Jeśli jednak chcesz mieć wszystko pod ręką, zaznacz więcej wybranych utworów i zapisz je na telefonie.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak pozbyć się rozstępów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here