Oświetlenie ogrodu i oczka wodnego

Chciałbyś stworzyć bajkowy ogród wokół swojego domu, w którym nie zabraknie uroczych zakątków i zachwycającego, przykuwającego spojrzenia oczka wodnego? W takim razie powinieneś skorzystać z kilku akcesoriów, które dodadzą mu uroku, ale także funkcjonalności. Zobacz, z czego warto skorzystać.

Urządzenia do oczka wodnego

Decydując się na założenie oczka wodnego, powinieneś jednocześnie zastanowić się, jakie urządzenia będą w nim konieczne, aby zawsze prezentowało się doskonale. To nie sztuka posiadać “dołek z wodą” – sztuka to zagospodarować go tak, aby zachwycał o każdej porze roku, a być może także stanowił dm dla ciekawych gatunków ryb.

Przede wszystkim należy więc pomyśleć o filtracji wody. Długo stojąca w zbiorniku woda zaczyna z czasem nabierać nieprzyjemnego zapachu i odpychającego, brudnego wyglądu, jeśli nie jest utrzymywana w należytej czystości. Aby temu zapobiec, doradzamy skorzystać z automatycznych filtrów, do których woda wpływa dzięki pompie wymuszającej ruch. W efekcie woda zostaje oczyszczona zarówno z zabrudzeń mechanicznych, takich jak osady czy drobinki piasku, jak również z glonów czy porostów, które w innym przypadku mogłyby zasiedlić wodę.

Warto przy tym pamiętać, iż odpowiednie urządzenia z filtrami jednocześnie zapewniają ruch wody i mogą posłużyć do stworzenia fontanny czy kaskady. Dzięki pobudzeniu wody do ruchu jednocześnie wpłynie pozytywnie na jej napowietrzenie, co na pewno odbije się pozytywnie na kondycji roślin wodnych oraz ryb.

Oświetlenie ogrodu i oczka wodnego

Każdy, kto posiada ogród wokół domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że oświetlenie czyni z niego miejsce bardziej przyjazne, piękniejsze, ale także bezpieczniejsze. Zwłaszcza tam, gdzie światła zapalają się automatycznie, istnieje mniejsza szansa, że pojawi się złodziej czy dzikie zwierzę wtargnie na teren.

Lampy ogrodowe mogą przybierać bardzo różne formy, od wysoko umieszczonego oświetlenia zawieszonego na ścianie budynku czy altany, aż po małe lampki umieszczone wokół ścieżek. W przypadku posiadania oczka wodnego warto pokusić się o takie oświetlenie, które znajdzie się pod wodą. Dzięki kolorowym filtrom będzie się ono prezentowało doskonale i sprawi, że woda nabierze prawdziwie bajkowego charakteru.

Ozdoba ściany

Ostatnim elementem, o którym warto pomyśleć, są zielone ściany. To oczywiste, że niewielu z nas chciałoby pozwolić roślinom wspierać się bezpośrednio o dom i porastać jego ścianę, gdyż mogłoby to doprowadzić do zniszczenia elewacji. Alternatywny rozwiązaniem będzie w tym przypadku modułowa “zielona ściana”, zwana także ogrodem wertykalnym.

Jest to system specjalnych kuwet, w których można umieścić doniczki. Dzięki temu ściana domu wychodząca na ogród lub taras zostanie pięknie ozdobiona roślinnością i kwiatami, a jednocześnie nie będzie ulegała zniszczeniu. Przekonaj się sam, jak wspaniale urozmaici otoczenie twojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here