Sposób na suche usta

Choć promienie słoneczne przez wiele osób są bardzo wyczekiwanym zjawiskiem, należy jednak pamiętać, że to także jeden z najbardziej szkodliwych czynników dla naszej skóry. Promieniowanie UV może doprowadzić do powstawania na skórze różnego rodzaju przebarwień, zmarszczek, a także być przyczyną nowotworu. Zagrożone są również usta, ponieważ skóra na nich jest bardzo cienka i delikatna. W jaki sposób należy o nie dbać? Jakie kosmetyki sprawdzą się w tym celu najlepiej?

Dlaczego słońce szkodzi naszym ustom?

Zewnętrzna warstwa skóry jest bardzo cienka. Dlatego też usta nie są w odpowiedni sposób chronione przed oddziaływaniem promieni UV. Suche usta bywają również często oblizywane, co dodatkowo może pogłębiać problem. Ślina działa bowiem jak soczewka i zwiększa nasłonecznienie. Kiedy natomiast usta zostaną spalone przez słońce, może dojść nawet do powstawania trwałych uszkodzeń. Zniszczeniu ulega kolagen, przez co mogą tworzyć się zmarszczki na wargach, a także pojawiać się drobne linie wokół ust.

W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć usta?

Suche usta najczęściej są wynikiem oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak wiatr i promieniowanie UV. Żeby o nie zadbać warto między innymi skorzystać z odpowiedniej pomadki. Niestety nie każdy produkt sprawdzi się równie dobrze. Należy unikać pomadek z wysokim połyskiem oraz błyszczyków. Są one szkodliwe dla ust, ponieważ dodatkowo skupiają promienie ultrafioletowe w tym obszarze. Najlepiej jeśli pomadka wyposażona jest także w specjalny filtr przeciwsłoneczny.

Na rynku znaleźć można preparaty dedykowane dla ochrony ust. To właśnie po nie najlepiej sięgnąć. Pomadka Sunnyday Oeparol zapewnia ustom doskonałe zabezpieczenie, ale również dobrze je pielęgnuje. Produkt posiada filtry UVA i UVB, przez co idealnie nadaje się do użytkowania w słoneczny dzień, chroniąc przed niekorzystnym wpływem promieni UV. Dodatkowo zawarty w pomadce olej z wiesiołka odpowiada za ich właściwe natłuczenie oraz zapobiega przesuszaniu i pierzchnięciu.

Warto sięgać po produkty, które oparte są w szczególności na bazie:

– wosku pszczelego,
– wazeliny,
– parafiny.

Powinny one także zawierać odpowiednie witaminy z grupy B oraz witaminę A i E. W domowej pielęgnacji ust dobrze sprawdza się również stosowanie oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Na noc sięgnąć można także po wazelinę, której gruba warstwa pozwoli na dobre nawilżenie i uelastycznienie naskórka. Sprzyja to także lepszej regeneracji uszkodzeń. Właściwa dbałość o usta zapewni im doskonały wygląd każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here