dziecięcy zagłówek podróżny - jaki kupić?

Aby zwiekszyć komfort dziecka, w czasie dłuższej podróży, należy zabrać ze sobą zagłówek podróżny. Zagłówek podróżny nie tylko zwiększa komfort podróży, ale również pełni wiele innych funkcji. Przede wszystkim poprawia ergonomię fotela, poprzez wypełnienie wolnej przestrzeni, która znajduje się pomiędzy zagłówkiem samochodu, a ciałem użytkownika.

Dodatkowo sprawia, że zmniejsza się sztywność karku, a dodatkowo likwiduje skurcze i bóle mięśni, które czasami pojawiają się w czasie podróży. Korzystając z zagłówka podróżnego dziecko może się zrelaksować, zagłówek zapewnia cudowny sen. Dzięki swojej budowie, zapobiega niekontrolowanym ruchom, które pojawiają się podczas snu. Zapewnia prawidłową pozycję podczas drzemki.

Zagłówki podróżne dla dzieci

Rodzaje zagłówków podróżnych dla dzieci

Zwykle zagłówek podróżny dla dzieci ma mniejszy rozmiar, niż wariant dla dorosłych, wtedy jest w stanie zapewnić dziecku prawidłowe podparcie i komfortowy sen. W czasie dłuższej podróży z dzieckiem najlepiej sprawdzi się model dmuchany. Jest bardzo łatwy w przechowaniu, jeżeli wystąpi potrzeba szybko jesteśmy w stanie go nadmuchać, jak już nie będzie potrzebny wystarczy usunąć z niego powietrze i go schować.

Aby zagłówek podróżny dla dzieci był odpowiedni, musi być:

  • prawidłowo wyprofilowany, wtedy będzie zagwarantowane odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Często spanie ‚ na siedząco’ może wywołać dyskomfort, ból a nawet skurcz, dlatego poduszka sprawi, że nie dojdzie do takiej sytuacji.
  • wykonany z miękkiego i elastycznego materiału, który jest wysokiej jakości. Dobrym wyborem jest rogal, wykonany z pluszu, który jest hipoalergiczny. Nie będzie powodował podrażnienia skóry dziecka.
  • wodoodporny, podczas podróży z dzieckiem bardzo często dochodzi do wypadków. Dziecko może zachlapać zagłówek sokiem lub wodą. Wygodna opcją będzie również rogal, który jest łatwy do wyczyszczenia.
  • atrakcyjny wizualnie, dzieci uwielbiają wszystko co kolorowe i wzorzyste. A najlepiej jak taki zagłówek podróżny będzie miał grafikę bajkową.

Przeczytaj też: http://www.kopalniamarzen.pl/351-2/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here