Wyrażanie emocji na facebooku za pomocą emotikonów

Popularne emotikony stały się nie tylko znakiem rozpoznawczym popularnego kiedyś komunikatora gadu-gadu, lecz także od jakiegoś czasu można dodawać je wykorzystując popularnego facebook’a. Na czacie popularnego portalu społecznościowego można bowiem nie tylko wstawiać emotikony, ale również miniaturki zdjęć.

Emotikony na facebooku
Sposób wyrażania emocji nie zmienił się od wielu lat. Żyjemy w świecie cyfrowym i pisząc do kogoś chcemy wyrazić swoje emocje. Te popularne „buźki” służą nam do niczego innego, jak do wyrażania swoich uczuć, emocji (rozgoryczenia, smutku, żalu, szczęścia) w taki sposób, aby odbiorca dostał jasny przekaz od nadawcy w jakim jest aktualnie nastroju.

Jak zrobić emotki na fb
Nie wszyscy wiedzą, że popularne stare „emotki” z popularnego gadu-gadu zadziałają również na facebooku. Wystarczy znać odpowiednią kombinację klawiszy, by po jej wpisaniu ukazała się odpowiednia „buźka”. Przykładowe popularne- kombinacje klawiszy i ich znaczenie:
:)-oznacza uśmiech
:(-oznacza smutek
:P-pokazuje się język
:D-oznacza śmianie się
:O-oznacza szokowanie
8|-oznacza kolesia
:/-oznacza myślenie
;'(-oznacza płacz
3:)-oznacza aniołka
<3-oznacza serce
^_^-oznacza radość
O:)-oznacza anioła
O.o- oznacza zmieszanie
:*- oznacza buziaka
-_- – oznacza rozmarzonego
;)- oznacza z przymrużeniem oka
Oczywiście tych kombinacji jest więcej, lecz są to przykładowe i najczęściej używane kombinacje.
Na tym popularnym portalu istnieje również możliwość dodawania do konwersacji tzw. naklejek, czyli ściślej mówiąc- gotowych obrazków. Oczywiście możemy je dodać w dowolnym momencie konwersacji i można je pobrać nie ponosząc dodatkowych kosztów ze sklepiku, który kryje się pod ikoną sklepowego koszyka. Oczywiście jest możliwość wklejenia klasycznych emotikonów, dzięki czemu nie musimy zapamiętywać wszystkich symboli.

Wyrażanie nastroju za pomocą facebooka
Od jakiegoś czasu weszła niedawno funkcja, która umożliwia dodawanie do swojego postu w jakim nastoju jesteśmy jak i również co w tej chwili robimy i gdzie się aktualnie przemieszczamy. Analogicznie jak w emotikonach wyrażanie swoich uczuć, emocji odbywa się za pomocą obrazków. Funkcja ta znajduje się pod polem tekstowym na post i oznakowana jest "nastrój/aktywność". Jest to dość szybka metoda na poinformowanie swoich znajomych o problemie, wyrażanej emocji i czasem może powodować dyskusje między swoimi znajomymi, jeśli temat ten będzie godny uwagi i zainteresowania.

Niekonwencjonalne wykorzystanie emotikonów
Dzięki emotikonom na fb można również… ozdobić mieszkanie! Naklejenie na ścianę pozytywnej emotikonki i podpisanie jej "zawsze się uśmiechaj, miej dziś dobry dzień" w połączeniu z odpowiednim kolorem ścian może motywować nas do lepszego i większego działania, niż dotychczas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które może trafić do młodych osób, ponieważ nastolatkowie odbierają inaczej bodźce i trafia do nich inna percepcja. Taka wesoła "buźka" wraz z krótkim przekazem z pewnością przykuje uwagę i zmotywuje lepiej do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here