Nerwica

Dzisiejsze czasy wymuszają na nas szybki tryb życia. Cięgle jesteśmy ‚w biegu’. ciągle się śpieszymy nawet gdy mamy wolny dzień bez obowiązków czy bez pracy. Idąc na spacer często łapiemy się na tym, że nasz chód nagle przyśpiesza i staramy się jak najszybciej dojść do zamierzonego celu. Robimy to nieświadomie. Niestety często brakuje nam czasu na odpoczynek czy po prostu posiedzieć przed telewizorem i beztrosko oddać się odpoczynkowi.
Niestety w naszym życiu przytrafiają się sytuacje ciężko dla nas ciężkie, z którymi ciężko nam się uporać. Najczęściej jest to śmierć bliskiej dla nas osoby, a nawet utrata pracy czy kłopoty finansowe.
Warto zadać sobie pytanie ile osób z jest w pełni szczęśliwych? Czy my jesteśmy szczęśliwi? Mimo codziennych problemów, kłopotów życia codziennego. Wydaje mi się, że większość z nas nie odpowiedziałaby wprost na to pytanie. Każdy chyba potrzebowałby przynajmniej 30 sekund aby zastanowić się co lubimy w naszym życiu, a czego nie.
Każdy człowiek codziennie musi borykać się z problemami w życiu. Jedne kłopoty są większe, niektóre mniej ważne, ale dla każdego jednakowo ciężkie. Istnieje w ludziach przekonanie, że to tylko dorośli mogą mieć z czymś problem, a dzieci przesadzają, ponieważ nie doznali nigdy życia dorosłego. Jest to duży błąd, ponieważ to właśnie dzieci narażone są na kłopoty, z którymi mogą sobie nie radzić i może być to dla nich bardzo ciężkie przeżycie, które może zostać z nimi na całe życie. Przykładem może być prześladowanie dziecka, które różni się od reszty lub które odstaje od grupy w sporcie czy nauce.
Kiedyś, osoby które miały problemy z zaakceptowaniem samego siebie czy przystosowaniem się do innych ludzi nazywano dziwnymi i kazano się im ‚brać w garść’ i nie przesadzać. Dzisiaj wiemy, że istnieje masa chorób, które nieładnie nazywane są psychicznymi.
Depresja czy nerwica są coraz częściej spotykanymi chorobami. Często myślimy, że choroby te mają swoje podłoże w tym, że ktoś pochodzi z biednej rodziny, często patologii czy przez śmierć kogoś bliskiego. Jest to po części błędne myślenie, ponieważ chorować mogą również nastolatkowie z szczęśliwych rodzin, które wydawałoby się, że wiodą szczęśliwe życie.
Ale jeśli czujemy, że nasze życie nie jest szczęśliwe i że każdy poranek, kiedy musimy podnieść się z łóżka jest dla nas katorgą musimy zebrać wszystkie swoje siły i zacząć walczyć o nasze zdrowe i szczęśliwe życie.
Ale jak radzić sobie z nerwicą i depresją?
Najważniejszym krokiem będzie udanie się do specjalisty. Na początek może to być psycholog, który przez wywiad sprawdzi czy będziemy potrzebowali pomocy medycznej czy nie. Jeśli będziemy potrzebowali tabletek uspokajających, które pomogą nam np. zasnąć przekieruje on nas do psychiatry, który jest upoważniony do tego, aby rozpocząć leczenie. Oprócz wypisania leków będzie on też prowadził sesje terapeutyczne, które pomogą nam wyrzucić z siebie wszystkie żale i kłopoty.
Następnym krokiem może być znalezienie sobie jakiegoś celu życiowego lub pasji, która zajmie nas od zbędnego myślenia o złych rzeczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here