Kupuj z głową na Allegro

Allegro każdy zna. Allegro jest najbardziej popularną platformą sprzedażowo–aukcyjną online w Polsce. Dzięki sukcesowi e-bay postanowiono powtórzyć ten sukces w Polsce. Udało się. Swoją karierę serwis zaczął dość skromnie. Na początku służyła ona jedynie dla kolekcjonerów. Z czasem dostęp otrzymali również profesjonalni i wyrafinowali handlarze. Oprócz licytacji jest możliwość natychmiastowego kupna za pomocą „kup teraz”. Swoją ofertę ukazują zarazem profesjonalne sklepy, jak i zwykli klienci. O nich będzie mowa. Naturalnie. Zdarzają się uczciwi, którzy już przy pierwszym kontakcie pokazują swoje prawdziwe dane lub rzeczywiste zdjęcia produktu. Niestety. Allegro jest rajem dla oszustów. Wszystko jest bardzo sprytnie przemyślane. Osobnik zwodzi nas niską, niepowtarzalną ceną, często pokazując zdjęcia danego produktu, ściągnięte z internetu. Piękna jakość kupowanej rzeczy przyciąga uwagę. Jest nawiązywany pierwszy kontakt. Zazwyczaj oszust ponagla ofiarę, by zapłaciła jak najszybciej, bo potrzebuje pieniędzy. Mistyfikatorami są profesjonaliści. Często stosują psychologiczne sztuczki. Są mili i sympatyczni. W przypadku sprzętu proponują nowy, świeży produkt, a często ofiara dostaje w finale chińskie odpowiedniki. Nie należy każdego sprzedawcy uważać za potencjalnego oszusta.
No dobrze. Tak więc, jak kupować na allegro? Jak kupować przede wszystkim mądrze? Czytaj dokładnie ofertę i analizuj każde zdanie. Oszust czasami tak piszę opis produktu, by zwykły użytkownik coś przeoczył. Zwykłe wprowadzanie w błąd. Sprawdzaj gwiazdki, oceny i komentarze użytkownika. Jeśli są negatywne, unikaj takiego osobnika jak ognia. Wystrzegaj się używania przelewu. Być może nie dostaniesz tego, za co już zapłaciłeś. Zawsze wybieraj opcję za pobraniem. Gdy już dostaniesz upragnioną przesyłkę, zawsze przy kurierze sprawdzaj, czy dana rzecz jest w paczce lub, czy towar jest niekompletny lub sama paczka nie jest uszkodzona. Masz do tego prawo, a kurier o tym wie doskonale. Warto też sporządzić protokół w razie braku, czy uszkodzenia takowej rzeczy i zgłosić się z nim na policję jako stosowny dowód. Czytaj również wysyłane przez kupującego potwierdzenia przelewu lub faktury. Większa część społeczeństwa nabiera się na fałszywe dokumenty, które stanowią podstawę sprzedaży. Zazwyczaj jest to ten sam numer konta bankowego, ale na dokumencie tożsamości widnieje inna osoba. Jeden oszust potrafi sprytnie kamuflować się niczym kameleon. W najgorszych przypadkach mogą cię szantażować lub grozić pozbawieniem życia, ale to sytuacje skrajne.
Sam proces kupowania jest bardzo prosty. Nie potrzebujesz poradników, jak kupować na tejże platformie.
Mając swoje konto, nie musisz wypełniać danych osobowych. Robisz to już przy rejestracji lub w opcjach użytkownika. Po kliknięciu „kup teraz” wybierasz sposób odpowiedni sposób płatności. Naturalnie można skontaktować się z samym sprzedawcą. Możecie na przykład uzgodnić dogodne miejsce, gdzie ma nastąpić transakcja lub po prostu odbierać pakunek w popularnych w Polsce paczkomatach lub tradycyjnie w placówkach pocztowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here