Skoki spadochronowe

Wiele osób poszukuje w swoim życiu adrenaliny i przygody. Skoki spadochronowe z całą pewnością dostarczają ekstremalnych przeżyć i emocji. Dlatego coraz więcej chętnych decyduje się na pojedynczy skok oraz na regularne uprawianie tego sportu.

Skoki tandemowe – co to jest?

Skok tandemowy wykonywany jest przez dwie osoby. Pierwszą z nich jest doświadczony instruktor skoków, a drugą pasażer, który chce doświadczyć przygody życia. Pasażer podczas skoku podpięty jest do instruktora i nie musi martwić się o kierowanie lotem oraz lądowanie. Wszystkie decyzje podejmuje instruktor, który odpowiada za bezpieczny przebieg lotu. Takie rozwiązanie pozwala na doświadczenie niezwykłych emocji przez osoby, których marzeniem był skok ze spadochronem, ale nie miały możliwości lub odwagi wykonać go samodzielnie.

Czy można trenować skoki ze spadochronem?

Jeśli po pierwszych skokach ze spadochronem nadal chce się dążyć do samodzielnego lotu, trzeba zacząć starania o zostanie profesjonalistą. Taką możliwość dają kluby, które przeprowadzają szkolenia dla przyszłych skoczków. Treningi nie należą do najłatwiejszych i wymagają dobrej kondycji fizycznej oraz samodyscypliny. Do samodzielnego skoku zostają dopuszczone wyłącznie osoby, które potrafią zapanować nad swoimi emocjami i posiadają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z wszystkich aspektów związanych z przebiegiem lotów. Najbardziej wytrwali kursanci mogą zostać profesjonalnymi skoczkami i rozpocząć karierę w tym ekstremalnym sporcie.

Zwiększanie bezpieczeństwa skoków

Skoki spadochronowe traktowane są jako sport wyczynowy, który narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Jednak instruktorzy oraz producenci sprzętu dokładają wszelkich starań, aby skoki stawały się coraz bardziej komfortowe i nie były obarczane dużym ryzykiem awarii oraz wypadków. Każdy skoczek ma zawsze przy sobie dwa spadochrony – główny i zapasowy. Jeśli pierwszy spadochron nie otworzy się podczas lotu, to uruchomiony zostaje drugi. Nawet w przypadku zasłabnięcia skoczka zadziała automatyczny mechanizm, który otworzy spadochron. Każdy sprzęt używany podczas skoku musi posiadać odpowiednie atesty. Również szkółki szkolące spadochroniarzy objęte są odpowiednimi przepisami i obostrzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here