Simlock - po co jest ta blokada i jak ją ściągnąć?

Simlock – zmora klientów sieci komórkowych. Tak można by było krótko podsumować czym on jest tak naprawdę. Wydaje się, że jest on w dzisiejszych czasach już przeżytkiem, jednak niestety obecnie wciąż możemy znaleźć telefony z simlockiem, co jest bardzo zaskakujące, gdyż wydawać by się mogło, że ta wątpliwej potrzeby „usługa” już dawno temu przeszła do historii. Mówiąc najprościej: simlock jest blokadą telefonu, polegającą na tym, że można z niego korzystać tylko za pomocą usług jednego operatora – tego od którego dostaliśmy urządzenie. Jest to bardzo niewygodne rozwiązanie, które w dobie wolności, swobody przepływu informacji, nowoczesnych technologii, brzmi jak ponury żart z czasów prehistorycznych. Niestety tak nie jest i nadal wielu klientów sieci komórkowych zastanawia się jak go zdjąć, jak ściągnąć simlocka.
W sieci możemy spotkać wiele ogłoszeń dotyczących zdejmowania simlocka. Tylko, czy chcemy zaufać nieznanym nam osobom, by ingerowały w nasz telefon komórkowy, smartfon? Przecież dzisiejsze telefony, a raczej już mobilne komputery osobiste, stały się naszymi narzędziami w codziennej pracy, czy rozrywce. Można powiedzieć, że są naszymi przenośnymi biurami, bankomatami. Towarzyszą nam każdego dnia w przeróżnych sytuacjach. Często też, wiele aplikacji i usług dostępnych przez smartfony jest ściśle powiązanych z naszym numerem telefonu, który jest przecież dostępny poprzez kartę sim. Wątpliwe jest by zwykły użytkownik telefonu komórkowego mógł sam ściągnąć simlocka. Prędzej coś zepsuje w urządzeniu, niż raz na zawsze uwolni je od „opieki” jednego operatora. Lepiej się do tego nie zabierać, ponieważ prędzej telefon stanie się przysłowiową cegłą, niż zostanie z niego zdjęty simlock.
Zatem, co powinniśmy zrobić, gdy spotkaliśmy się z przykrą niespodzianką w postaci zablokowanej karty sim, czyli simlocka? Trzeba się go pozbyć, ściągnąć simlocka raz na zawsze, uwolnić się i poczuć swobodę korzystania z telefonu. A zrobić to należy u osoby, która się na tym zna, do której się ma zaufanie. Zdjęcie simlocka powinno nastąpić w profesjonalnym serwisie telefonów komórkowych, który może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami klientów. W internecie można bez problemu takie punkty znaleźć, a opinia zadowolonych odbiorców usługi jest tak naprawdę bezcenna. Pozwoli wyłapać tych profesjonalistów, którzy znają się na swojej pracy, którzy dbają o dokładność i bezproblemowe, bezpieczne ściągnięcie simlocka. A gdy już pozbędziemy się tej uciążliwości, dodajmy swoją wyczerpującą opinię. Pomóżmy innym, niezdecydowanym osobom na skorzystanie z usług tych, których możemy polecić. Być może w swoim otoczeniu znamy osoby, które borykają się z tym samym problemem i nie wiedzą jak z nim sobie poradzić. Teraz sami już wiemy jak się go pozbyć. Bądźmy dobrymi doradcami dla przyjaciół. Pozwólmy i im pozbyć się simlocka. Niech zapomną o nim raz na zawsze, a simlock niech pozostanie najstraszniejszym koszmarem, którym w przyszłości będzie można straszyć jedynie niegrzeczne dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here