Farba do włosów

Wiele osób miało do czynienia w swoim życiu z farbowaniem włosów. Najczęściej powierzamy to zadanie profesjonaliście – sprawdzonemu fryzjerowi, który doskonale zna się na rzeczy. Jednak niektóre osoby farbują włosy samemu, w domu. Nie zawsze wychodzi idealnie, zwłaszcza, że czasami ubrudzimy wszystko dookoła… Najgorsze, że taka farba często ląduje przez przypadek na naszej skórze. Co wtedy zrobić? Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Czy potrzeba do tego specjalnych środków?
Pierwszym rozwiązaniem może być zmywacz do paznokci. Pobrudzoną skórę potraktujmy wacikiem nasączonym dużą ilością zmywacza i pocierajmy, aż do uzyskania pożądanego efektu. Jednak uwaga – nie jest to wskazane w przypadku wrażliwej skóry na twarzy. Zmywacz może narobić więcej szkód, niż pożytku. Pamiętajmy, aby po tym zabiegu dokładnie umyć skórę, można także nawilżyć ją kremem. To zapobiegnie ewentualnym podrażnieniom.
Czy jest jeszcze jakiś sposób na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry?
Kolejnym pomysłem może być… lakier do włosów. Tutaj także należy użyć waciku kosmetycznego – po spryskaniu go lakierem, stopniowe pocieranie pomoże usunąć plamy po farbie. Co ciekawe, lakier nadaje się także do wywabiania trudnych do usunięcia plam po kosmetykach typu pomadka, tusz do rzęs, puder. Warto o tym wiedzieć w przypadku drobnego wypadku podczas nakładania makijażu.
Można także sięgnąć po oliwę lub oliwkę dla dzieci. Farby są dobrze rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego jest to doskonały sposób na pozbycie się zabrudzeń na skórze. Wacik kosmetyczny należy zamoczyć na chwilę w oliwie/oliwce, posmarować skórę zabrudzoną przez farbę i zostawić na krótką chwilę. Następnie delikatnie zetrzeć to miejsce, i gotowe – skóra jest czysta i jaka gładka! O tym sposobie wie niewiele osób, a jest on bardzo skuteczny.
Jeśli w domu posiadamy płyn do demakijażu, sprawdzi się on doskonale w przypadku wątpliwości co do tego, jak zmyć farbę do włosów ze skóry. Płyn do demakijażu zawiera składniki tłuszczowe i oleiste, dlatego jest jak najbardziej wskazany. Jeśli radzi sobie nawet z usunięciem mocnego makijażu wieczorowego, to taka plama stanowi bułkę z masłem. Postępować należy podobnie, jak w przypadku oliwy – nasączyć wacik, posmarować skórę i po chwili zetrzeć. Szybki i łatwy sposób usunięcia plamy po farbie.
W zasadzie każdy z tych sposobów jest dosyć łatwy. Pamiętajmy o tym, aby nie podrażnić skóry i nawilżyć ją odpowiednim kremem.
Plamy po farbie do włosów są dosyć kłopotliwe, zwłaszcza na skórze, która jest dość wrażliwym elementem naszego ciała. Czasami wystarczy pozbyć się takiej plamy za pomocą mydła, czy nawet żelu pod prysznic. Jednak nie w każdym przypadku to działa, a agresywne pocieranie skóry może wyrządzić tylko szkodę i doprowadzić do zaczerwienienia.
Każdy, kto farbuje włosy w domu powinien znać te sposoby, aby uniknąć przykrych sytuacji. Z pewnością w każdym domu znajdziemy oliwę, lakier do włosów, czy też żel do demakijażu… Jak widać, znajdują one także zastosowanie w przypadku odpowiedzi na pytanie, jak zmyć farbę do włosów ze skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here