Mierzenie stopy.

Zakup obuwia przez internet to bardzo wygodne rozwiązanie. Coraz więcej osób się na to decyduje, stało się to wręcz tak samo popularne jak zakupy stacjonarne. Wszystko dzięki wygodzie i oszczędności czasu. Nie ma potrzeby chodzenia po galeriach handlowych, wyszukiwania korzystnych ofert, przeglądania ofert kolejnych sklepów. Tu po prostu siadamy wygodnie przed komputerem, tabletem czy telefonem i możemy w spokoju zapoznawać się z ofertą. Dobrej jakości zdjęcia, które oddają rzeczywisty wygląd tylko ułatwiają sprawę. Internetowe zakupy stały się przyjemnością. Dzięki konkurencyjnym cenom, często lepszej ofercie niż w sklepach stacjonarnych pokochało je mnóstwo osób. Jednak nabywając obuwie w sieci często nie wiemy jaki rozmiar wybrać. Minusem jest niestety brak możliwości przymierzenia obuwia. Wiele sklepów oferuje bezpłatny zwrot w dogodnym dla nas miejscu i czasie. Jednak wolimy kupić produkt i się nim cieszyć, niż oczekiwać na wymianę konkretnego modelu ze względu na rozmiar. Dlatego tak istotne jest zmierzenie stopy. Dzięki tej czynności z łatwością odczytamy z tabelki jaką wielkość buta wybrać. Nie będzie, więc potrzeby wymiany. Jednak jak zmierzyć stopę w prawidłowy sposób? Na co zwrócić uwagę? Nie ma w tej czynności nic skomplikowanego. Powinniśmy wziąć tylko białą kartkę A4 i położyć na niej stopę. Następnie obrysować ją dookoła. Jeśli nasze stopy mają różną wielkość, jednak jest trochę mniejsza od drugiej, to wybieramy tą większa do obrysowania. Po tej czynności bierzemy miarkę do ręki. Zwykła linijka może być za krótka. Najlepiej sprawdzi się centymetr krawiecki lub właśnie miarka. Mierzymy długość od pięty do najdłuższego palca. Wynik podany w centymetrach sprawdzamy z tabelką, która znajduje się na stronie konkretnego sklepu internetowego z obuwiem. Dzięki tej czynności bez problemu dopasujemy odpowiedni rozmiar buta do naszej stopy.
Dość istotną kwestią jest to, by zawsze sprawdzać uzyskany wynik w tabelce zamieszczonej przez sklep. Powinniśmy tak robić, ponieważ są różne rozmiary w każdym sklepie. Może być tak, że 23 centymetry odpowiadają wielkości 37 a w drugim już 37.5. Dlatego istotne jest upewnienie się, że wybieramy odpowiedni rozmiar. Dzięki temu unikniemy zwrotów i formalności z tym związanych. Oczywiście nie jest to skomplikowane, jednak wolelibyśmy cieszyć się wybranym obuwiem od razu.
Nie możemy zapominać o tym, że buty nie mogą być za ciasne. Dlatego nie należy kupować ich co do centymetra. Powinniśmy raczej do uzyskanego wyniku dodać 0.5 cm, co sprawi, że zdecydujemy się na model wygodny, nieuciskający naszych stóp. Jeśli mamy jakieś wątpliwości lub problemy z doborem obuwia możemy zadać pytania w formularzu kontaktowym lub zadzwonić. Tam uzyskamy fachową odpowiedź i cenne wskazówki. Nie zapominajmy również, że buty sportowe mają inną numerację niż buty wizytowe, eleganckie np. czółenka. Musimy również i to brać pod uwagę. Dlatego zawsze posiłkujmy się dostępnymi tabelami rozmiarów, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego rozmiaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here