Jak zorganizować urodziny dla dzieci

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci to świetny sposób na celebrację tego dnia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę na etapie planowania oraz co zrobić, by dzieci świetnie się bawiły.

Urodziny dla dzieci – w domu czy w lokalu?

Wybierając miejsce trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów. Podstawowa kwestia to ile gości chcemy zaprosić, w jakim będą wieku i ile miejsca mamy do dyspozycji.

Jak wiadomo, dzieci mają mnóstwo energii, którą będą chciały spożytkować. Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie zabawy w ogrodzie. Możesz również poszukać w okolicy bawialni i wynająć ją na imprezę zamkniętą. Zjeżdżalnie, baseny z kulkami, tory przeszkód i inne atrakcje z pewnością dostarczą dzieciom mnóstwo frajdy.

Zaproszenia i dekoracje urodzinowe

Z powodzeniem możecie przygotować je sami. Wykonanie zaproszeń to okazja do kreatywnego spędzenia czasu z dziećmi, a efekt będzie bardziej spersonalizowany. Duży wybór dekoracji znajdziesz w specjalnych sklepach dla animatorów. Balony, szarfy, serpentyny czy papierowe maseczki to niedrogie akcesoria, a możesz dzięki nim stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Jeśli nie masz pomysłu na motyw przewodni, zastanów się czym ostatnio pasjonuje się Twoje dziecko. Może to być ulubiona bajka lub nowe hobby – taka impreza będzie spójna i nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Co powinno znaleźć się w menu?

Tutaj również wiele zależy od tego, w jakim wieku będą goście. Planując Urodziny dla dzieci warto skontaktować się z pozostałymi rodzicami, by podpytać o ewentualne preferencje kulinarne, alergie czy nietolerancje.

Kluczowym punktem będzie oczywiście tort, najlepiej udekorowany w sposób nawiązujący do motywu przewodniego imprezy. Oprócz tego, przygotuj przekąski w postaci słodyczy, krakersów czy owoców. Jeśli planujesz dłuższą imprezę, uwzględnij w menu również obiadokolację.

Scenariusz imprezy urodzinowej dla dzieci

Aby w ciekawy sposób zagospodarować czas podczas przyjęcia, przygotuj scenariusz imprezy. Początek wydarzenia przeznacz na składanie życzeń i wręczanie prezentów. To również dobry moment na drobny poczęstunek.

Zabawy dla dzieci możesz poprowadzić samodzielnie np. poszukiwanie skarbów, przeciąganie liny czy rozbijanie pinaty. Świetnym pomysłem na urodziny dla dzieci będzie również zatrudnienie profesjonalnego animatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here