Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe cieszą się coraz większym uznaniem wśród wielu kobiet. Są one o tyle lepsze od zwykłych lakierów, że utrzymują się na paznokciach o wiele dłużej – nawet do trzech, czterech tygodni! To ogromne ułatwienie dla kobiet, które mogą przez wiele dni cieszyć się pięknymi paznokciami i ich trwałością. Konieczne jednak jest w tym przypadku utwardzenie lakieru na paznokciach lampą typu LED lub UV. Lakiery hybrydowe gwarantują trwałość oraz piękny połysk, nadają się do manicure, jak i pedicure.
Jednak po paru tygodniach należy pozbyć się tego lakieru z paznokci, gdyż powstają odrosty i paznokcie nie są już tak ładne jak na początku. Jak usunąć lakier hybrydowy? Którą technikę zastosować?
Dla wielu kobiet nie jest to wcale takie łatwe. Lakiery hybrydowe są bardzo trwałe, a przez to także trudne do usunięcia z paznokcia.
Jeśli nie chcemy sami się do tego zabierać, warto wybrać się do doświadczonej kosmetyczki, która bez trudu pozbędzie się takiego lakieru w zaledwie kilka minut. Koszt usunięcia nie jest duży, zazwyczaj jest to około kilku/kilkunastu złotych. Dzięki tej opcji mamy gwarancję odpowiedniego pozbycia się lakieru, bez naruszenia i uszkodzenia stanu paznokcia.
Jednak wiele kobiet decyduje się na to także samodzielnie. Jak usunąć lakier hybrydowy w domu? Opcji jest kilka.
Pamiętajmy, że usuwanie lakieru powinno być bardzo staranne i dokładne, aby nie uszkodzić paznokci, które przez to mogą stać się łamliwe i kruche. Nie wolno zdrapywać, a tym bardziej zrywać lakieru – jest to niewskazane.
Jeśli decydujemy się wykonać zabieg usunięcia hybrydy w domu, warto zakupić odpowiedni zmywacz/płyn przeznaczony do lakierów hybrydowych. Znajdziemy je w każdej drogerii lub aptece. Potrzebne także są waciki oraz klipsy kosmetyczne.
Na początku należy doprowadzić do zmatowania wierzchniej warstwy lakieru. Użyć należy w tym przypadku dobrego pilnika do paznokci.
Następnie trzeba użyć wacików, które nasączamy płynem i za pomocą klipsa mocujemy na każdym paznokciu po kolei. Klipsy można zastąpić folią aluminiową. Waciki należy trzymać przez około 15-20 minut na paznokciach, co pozwoli na dokładne usunięcie hybrydy.
Nie używajmy zwykłego zmywacza, gdyż nic nie osiągniemy.
Po tym czasie należy pozbyć się klipsów z wacikiem, oraz usunąć resztki hybrydy za pomocą patyczka z drewna lub pushera (stalowego narzędzia do usuwania skórek i hybrydy). Wykonujmy ruchy od skórki do brzegu paznokcia.
Przedstawiony sposób jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych metod usunięcia lakieru hybrydowego w domowym zaciszu.
Po pozbyciu się lakieru, zadbajmy o pielęgnację paznokci, nanieśmy odżywkę. To pomoże szybciej zregenerować się płytce paznokcia, która może być trochę osłabiona. Jeśli natychmiast chcemy zastosować kolejny lakier hybrydowy, musimy odtłuścić paznokcie i je zmatowić.
Pomału lakiery zwykłe odchodzą w niepamięć, gdyż na rynku aktualnie dominuje hybryda. Ma ona wiele zwolenniczek, ale tez przeciwniczek. pamiętajmy o umiarze w stosowaniu hybrydy, aby nie zaszkodzić swoim paznokciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here