Mieć pozytywne myśli.

Dzisiejsze czasy nie należą do najłatwiejszych. Cały czas za czymś gonimy, szukamy, na nic nie starcza nam czasu. Poza tym ciągle narzekamy, że nie mamy pieniędzy, mimo, że przecież mamy pracę i zarabiamy. Nie jest wcale tak łatwo zmienić tok myślenia i rozumowania, żeby myśleć tą jasną, a nie ciemną stroną. Od czasu do czasu przychodzi nam do głowy pytanie jak myśleć pozytywnie, ale ono dość często jest chwilowe i po kilku, czy kilkunastu minutach znowu jesteśmy przygnębieni i smutni. Jak to zmienić?

Przede wszystkim należy zacząć myśleć, że nie ma spraw, których nie da się rozwiązać. Uważamy inaczej na samym początku, kiedy ten problem się u nas pojawia. Może on dotyczyć tak naprawdę każdej dziedziny naszego życia, czy jeśli chodzi o pracę, miłość, rodzinę…o wszystko. Po prostu dla nas w tym momencie jest to nie do rozwiązania. Ale musimy dać sobie kilka chwil, kilka dni, ponieważ każdy problem powinniśmy rozważyć na spokojnie. Pamiętajmy, że pod wpływem emocji nie podejmować żadnych działań, żadnych pochopnych decyzji. Jeśli będziemy myśleć w taki sposób, że na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, że nam się uda – to na pewno tak się stanie. Kluczem do tego oprócz pozytywnych myśli powinny być rzeczy, które nas cieszą, które nas czekają, jak chociażby nadchodząca wiosna. Któż z nas jej nie lubi? No właśnie! A przecież już tak niedużo zostało! Obierzmy sobie jakiś cel, nawet gdy będzie malutki. Ale będzie. Jeśli mamy w życiu coś, na co czekamy, czego pragniemy i chcemy spełnić, to w chwili, kiedy wątpimy, myślimy negatywnie – przypomnijmy sobie o naszych pragnieniach, marzeniach i celach właśnie. Muszą one być jednak realne, marzenia nie są tylko po to, żeby je przecież mieć, ale żeby je spełniać! Kiedy mamy jakiś problem i uważamy, że jest nie do rozwiązania, czyli widzimy tylko tą jedną stronę. Zawsze – zawsze są dwie strony, dlatego nie należy się nigdy poddawać, nawet, kiedy sytuacja jest beznadziejna. Należy się cieszyć malutki rzeczami, które są przecież w około nas. Nie lubimy jednaj osoby, z którą pracujemy, czy przebywamy, bo po prostu musimy? Przecież to tylko jedna osoba! a zastanówmy się przez chwilę..ile jest tych osób, które nas lubią, szanują i chcą z nami przebywać? Dlatego musimy nauczyć się myśleć pozytywnie, nigdy w sposób zły, czy beznadziejny. Czasem nie potrafimy się pozbierać, zamykamy się w sobie – postarajmy się znaleźć rozwiązanie, co powoduje, że nie potrafimy inaczej patrzeć na świat. Może to miejsce, może jakaś osoba? A może to w nas i w naszym nastawieniu jest coś nie tak? Jedno jest pewne – jeżeli znajdziemy ten problem, będzie nam lżej i o wiele lepiej się poczujemy.

Życie jest piękne, kolorowe, jest pełne dobrych ludzi i uczynków. Patrzmy na ten świat wszystkimi kolorami, jakie możemy dostrzec. Na pewno czasem będziemy widzieć tylko jeden – szary, albo czarny, ale nigdy nie zapominajmy, że tak naprawdę tych barw jest nieskończenie wiele, a tylko od nas będzie zależeć, ile ich będziemy widzieć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDiagnostyka Komputera
Następny artykułCzcionka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here