Diagnostyka Komputera

Zastanawiasz się jakie posiadasz specyfikacje komputera ? Nie wiesz gdzie możesz znaleźć informacje na temat części jakie posiada twój komputer ?

Jeżeli dopiero uczysz się używać funkcji znajdujących się w twoim komputerze, musisz dowiedzieć się z czego i jak został złożony. Możesz do tego wykorzystać książki specjalnie stworzone do nauki lub też poszukać wiadomości w internecie. Jeżeli nie masz czasu na powyższe sposoby, możesz również przeczytać wskazówki, które na pewno zostały przekazane przez producenta przy zakupie Twojego komputera.

Zatem jak sprawdzić parametry swojego komputera ? Jest to bardzo proste, jest wiele metod, lecz podam tutaj dwie najprostsze.

Pierwsza z nich – Klikamy lewym przyciskiem myszy na pasek startu. Następnie w pole wyszukiwania wpisujemy słowo ‚komputer’. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na ikonkę komputera. Potem wybieramy opcję ‚właściwości’. Widzimy tutaj informacje dotyczące naszego systemu, takie jak: rodzaj procesora, ilość pamięci RAM oraz typ systemu. Jeżeli chcemy zobaczyć opis naszego sprzętu klikamy ‚zaawansowane ustawienia systemu’, wybieramy ‚sprzęt’, klikamy na ‚Menedżer urządzeń’. Właśnie w tym momencie ukazują się nam informacje na temat parametrów naszego komputera.

Druga z nich – Pobieramy program, który sam automatycznie poinformuje nas o specyfikacji oraz diagnostyce naszego komputera. Przykładowe rodzaje takich darmowych programów: 3D Mark, PC Mark 10, VR Mark, CPU-Z, GPU-Z, Cinebench R15, OCCT, MemTest 86, Prime95, CrystalDiskMark. Następnie instalujemy program według wskazówek producenta. Aplikacja automatycznie sprawdza diagnostykę komputera i informuje nas o naszym sprzęcie.

Jeżeli nie jesteśmy pewni odnośnie darmowych aplikacji, opinie użytkowników nas nie satysfakcjonują, możemy również wydać trochę pieniędzy i zakupić płatny program, który będzie na pewno bardziej bezpieczny i skuteczniejszy. Czemu bezpieczniejszy ? A dlatego, że kupując mamy pewność, że nie pobierzemy żadnego złośliwego oprogramowania, lecz program, który oferuje nam dana firma. Czemu skuteczniejszy ? Dostaniemy dostęp do wszystkich funkcji, które posiada dana aplikacja, a nie tylko do połowy z nich.

W internecie możemy zaobserwować wiele pytań typu: „Jak sprawdzić jaką mam płytę główną?”, „jak sprawdzić ile posiadam pamięci ram?”, „gdzie znajduje się moja karta graficzna?”, „jakiego rodzaju jest mój procesor?”, „jak pobrać aplikację do diagnostyki komputera?”, czy też „czemu dany program jest lepszy od innego, czym się różni?”.

Jeżeli nie zajmujesz się długo komputerami to uważam, że są to bardzo dobre pytania, na które na pewno uzyskamy odpowiedź, gdy poszperamy trochę w internecie. Nawet doświadczone osoby, nie zawsze są wstanie odpowiedzieć samemu na wszystkie pytania, dlatego one również korzystają z przeglądarki internetowej, uczęszczają na fora, dzięki którym dowiadują się cały czas nowych rzeczy, ponieważ jak dobrze wiemy technologia idzie cały czas do przodu, zatem informacje cały czas się zmieniają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here