Kosmetyki

Z badań wynika, że Polacy są narodem, który najbardziej dba o urodę wśród innych europejskich narodów. Prym wiodą oczywiście panie. Polki przeznaczają stosunkowo najwięcej pieniędzy na środki czystości i kosmetyki. Rzeczywiście, potrafią wydać nawet kilkaset złotych na nowy krem czy balsam do ciała. Popularnością cieszą się również perfumy i wody toaletowe. Nic dziwnego, że Polki uważane są za jedne z najbardziej urodziwych kobiety na naszym kontynencie. Wielu mężczyzn, chociażby z Wielkiej Brytanii czy Francji, chciałoby mieć Polkę za żonę.

W naszym kraju istnieje wiele sieci drogerii i sklepów z produktami kosmetycznymi. Tendencja w gospodarce pokazuje, że małe sklepy ustępują dużym sieciom, które dysponują dużym budżetem na reklamę w telewizji czy atrakcyjne promocje dla klientów. Takimi działaniami przyciągają one wielu klientów i generują duże przychody w swoich sklepach. Działa też efekt skali – sieć posiada kilkaset sklepów w całym kraju, więc jedna reklama w ogólnopolskiej telewizji może spowodować napływ tysięcy klientów w całej Polsce. Największym powodzeniem w drogeriach cieszą się szampony do włosów. Najczęściej wybierane są produkty do włosów zniszczonych, przetłuszczonych i z łupieżem. Preparaty posiadają bardzo złożoną formułę, która ma na celu odbudowę struktury włosa i nadanie mu objętości oraz witalności. Włosy należy myć średnio co dwa dni. Zbyt częste mycie włosów może doprowadzić do chorób skory, co będzie wymagało wizyty u lekarza specjalisty. Niestety dobry szampon kosztuje sporo pieniędzy, ale często posiadają one skoncentrowaną formułę, więc wystarczy użyć tylko niewielkiej ilości szamponu do uzyskania wymaganego efektu.

Zaraz obok szamponów, dobrą sprzedażą cieszą się balsamy do ciała. Na półkach można znaleźć produkty o bardzo różnych zapachach i właściwościach. Już nikogo nie dziwi balsam o zapachu egzotycznego owocu, który ciężko kupić w Polsce. Niestety najczęściej jest to tylko sztuczny aromat, zbliżony zapachem do naturalnego odpowiednika. Jeśli zależy nam na naturalnych składnikach, powinniśmy szukać oznaczeń „BIO” na opakowaniu danego kosmetyku. Z reguły będzie on droższy, ale za to mamy pewność, że używamy produktu naturalnego, stworzonego z ekologicznych składników. Obecnie częstą przypadłością są alergie skórne i różnego rodzaju uczulenia. Niestety kosmetyki są produkowane często z bardzo szkodliwych produktów, które są groźne dla naszego zdrowia i życia. Chodzi oczywiście o jak najniższy koszt wytworzenia danego kosmetyku. Potem okazuje się, że produkt, który jest reklamowany jako najlepszy na świecie, okazuje się być wyrobem niskiej jakości. Chyba każdy wie jak wygląda kurzajka. Stosowanie dobrych kosmetyków zapobiega ich powstawaniu.

Dużą popularnością zaczynają cieszyć się kosmetyki wykonywane samodzielnie w zaciszu domowym. Robi się je z ogólnodostępnych produktów naturalnych. Często z owoców, warzyw czy różnego rodzaju olejów. Bardzo popularne jest na przykład stosowanie na włosy zwykłej kuchennej oliwy z oliwek. Metoda ta ma dużo zwolenników oraz przeciwników. Warto eksperymentować i samemu sprawdzić co jest najlepsze dla naszej urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here