Jak wyłączyć Avasta?

Dobry program antywirusowy jest w stanie uchronić nasz komputer przed niemal każdym wirusem. Jak wiadomo, niezwykle ciężko jest działać w momencie, gdy dysk twardy zostanie zaatakowany przez złośliwy program. Dlatego zdecydowanie zaleca się wcześniejsze zapewnienie sobie optymalnej ochrony tak, aby nasz komputer nie był podany na ataki hakerów. Wbrew pozorom nie musi się to wiązać z koniecznością zakupu drogich programów antywirusowych. Obecnie możliwe jest uzyskanie darmowej licencji na produkty tego typu – przy założeniu, że nie będziemy ich wykorzystywali do użytku komercyjnego. Zdecydowanie zaleca się, aby podejść do tej kwestii z odpowiednim podejściem, bowiem bezprawne wykorzystywanie programu może dla nas źle się skończyć. Na szczęście jednak polscy użytkownicy kierują się rozwagą, przez co wszystko odbywa się w sposób w pełni legalny.

Należy zaznaczyć, że niektóre programy antywirusowe mogą blokować przeglądanie określonych witryn internetowych. W takiej sytuacji może zastanawiać nas, jak wyłączyć avasta lub inną podobną aplikację. W takiej sytuacji konieczne jest wejście w ustawienia konfiguracyjne. Taka zakładka jest dostępna praktycznie w każdym programie i znajdziemy ją pod ikonką zębatki. Gdy wyświetlą nam się wszystkie dostępne opcje, należy wybrać tą, która umożliwia czasowe wyłączenie aplikacji. Przeważnie zupełnie wystarczające jest, jeżeli program zostanie wygaszony aż do ponownego uruchomienia komputera. Jeżeli jednak uważamy, że będziemy korzystać z funkcjonalności przeglądarki internetowej przez dłuższy czas, warto zdecydować się na ustawienie stosownie dłuższego okresu bez ochrony antywirusowej. W każdym jednak przypadku po upływie tego czasu należy sprawdzić, czy została ona pomyślnie aktywowana. W przypadku, gdy tak się nie stało, należy ręcznie skonfigurować zaporę przeciwogniową oraz inne funkcje, które związane są z ochroną danych na komputerze. Bezpieczeństwo jest kwestią podstawową, dlatego nie można nawet w najmniejszym stopniu bagatelizować tego problemu.

Nawet w przypadku, gdy chcemy przeglądać internet, nie powinniśmy całkowicie wyłączać ochrony antywirusowej. Tą, którą gwarantują nam programy i aplikacje, nie jest na ogół konieczna, jednakże istnieją także programy systemowe, które zapewniają minimalny poziom ochrony. Niezwykle istotne jest, aby nie ingerować w nie w ten sposób, że wyłączamy nawet najniższą warstwę ochronną. Wynika to z faktu, że w takiej sytuacji nasz komputer jest bardzo podatny na wirusy, konie trojańskie oraz inne złośliwe aplikacje do wyłudzania danych z naszego komputera. Dlatego należy kierować się rozwagą i rezygnować z ochrony antywirusowej w takim zakresie, w jakim jej nie potrzebujemy. Ponadto po każdym użyciu przeglądarki dobrze jest włączyć opcję skanowania. W jego trakcie dowiemy się, czy nasz komputer nie został w tym czasie zainfekowany. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyświetli nam się raport, z którego będzie jednoznacznie wynikało, że jesteśmy w pełni bezpieczni w sieci.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki
Następny artykułJak uruchomić bios

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here