Jak zamówić kuriera dpd

Usługi kurierskie to w dzisiejszych czasach ogromne ułatwienie. Pozwalają na szybsze przesyłanie przesyłek i dokumentów a kurier odbiera przesyłkę z podanego wcześniej miejsca w określonych godzinach. Klient otrzymuje potwierdzenie nadania a paczka jest całkowicie bezpieczna.
Jest to także ogromna oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba stać w kolejkach na poczcie aby nadać paczkę. Dla odbiorcy oznacza to również znacznie krótszy czas oczekiwania na dostawę niż w przypadku przesyłki pocztowej lub kuriera pocztowego.
Większość osób, które po raz pierwszy chcą nadać paczkę zastanawia się jak zamówić kuriera dpd.
Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wejście na stronę dpd i podanie wymiarów przesyłki, jej wagi, danych nadawcy, danych odbiorcy oraz podanie numeru konta jeżeli przesyłka ma być opłacona za pobraniem.
W przypadku płatności za pobraniem kwota pojawia się na koncie bankowym nadawcy w ciągu kilku kolejnych dni.
Za usługi kurierskie należy zapłacić z góry poprzez przelew bankowy.
Formularz można wypełnić przez internet bądź skontaktować się telefonicznie z punktem obsługi klienta. W przypadku wątpliwości bądź problemów z łatwością można skontaktować się z centralą lub z kurierem, który odbiera przesyłkę. Po dokonaniu zamówienia w wiadomości e-mail klient otrzymuje imię i numer telefonu do kuriera, który obsługuje dane zamówienie.
Warto założyć konto na stronie dpd gdyż znacznie skróci to czas zamawiania kuriera, wszystkie dane zamieszczone wcześniej pozostają zapisane a klient ma wgląd do historii swoich przesyłek i etapów realizacji konkretnego zlecenia.
Osoby, które posiadają zarejestrowane konto mogą zamówić kuriera poprzez wysłanie wiadomości e-mail.
Koszt usługi kurierskiej uzależniony jest przede wszystkim od wielkości paczki, jej wagi oraz miejsca docelowego. Przesyłki o bardzo dużych gabarytach są najdroższe. Zwykle usługa ta kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.
Przed nadaniem przesyłki warto zapoznać się z ograniczeniami i zasadami gdyż paczka może zostać nie wysłana i konieczny będzie osobisty odbiór przesyłki z centrali. Najczęściej dzieje się tak gdy paczka jest zbyt dużych wymiarów. Warto dokładnie zmierzyć paczkę i szczegółowe wymiary podać w formularzu podczas zamawiania kuriera, gdyż pozwoli to uniknąć problemów na dalszym etapie realizacji.
Wiele sklepów internetowych, sklepy znanych sieci odzieżowych oraz obuwniczych wysyłają zamówienia za pośrednictwem kuriera. W tym przypadku czas oczekiwania na paczkę wynosi od jednego do trzech dni roboczych. Najczęściej zwroty są bezpłatne, a kurier odbiera przesyłkę w ciągu kolejnych dwóch dni roboczych.
Status swojej przesyłki można na bieżąco śledzić na stronie firmy kurierskiej. W odpowiednie miejsce należy wpisać jedynie numer swojej przesyłki aby dowiedzieć się kiedy zostanie ona doręczona.
Przed przyjazdem kurier najczęściej kontaktuje się z klientem i umawia na konkretną godzinę.
W wielu sklepach dostawa jest bezpłatna, co jest dodatkową zaletą robienia zakupów przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here