kombinezon

Nurkowanie to hobby, które może przerodzić się w prawdziwą pasję. Zapewnia bowiem unikalną możliwość podglądania świata, do którego mało kto ma dostęp, czyli życia pod wodą. Aby jednak móc nurkować, trzeba zakupić odpowiedni ekwipunek. Istotną jego częścią jest właściwie dobrany kombinezon do nurkowania. Czym kierować się przy wyborze tego produktu?

Kombinezon nie powinien krępować ruchów

Bez wątpienia kombinezon powinien być bardzo wygodny, by pływanie pod wodą nie powodowało żadnego dyskomfortu. Nie może krępować ruchów, powodować, że pływa się po prostu ciężko. Bardzo ważny jest więc odpowiedni rozmiar kombinezonu.

Kupując kombinezon, lepiej to robić w sklepie stacjonarnym. Dokładnie produkt obejrzeć i w miarę możliwości też przymierzyć. Jeśli nie wiemy jaki kupić, warto podpytać sprzedawcę, ale tylko takiego, który ma wiedzę związaną z nurkowaniem.

Grubość kombinezonu ma bardzo duże znaczenie

Kombinezony są różnej grubości. Pozornie tego nie widać, bowiem różnice w grubościach nie przekraczają kilku milimetrów. Jednak odpowiednia grubość kombinezonu jest ważna. Musi być dobrana do średniej temperatury wody, w której zamierzamy nurkować. Im zimniejsza, tym kombinezon powinien być większej grubości.

Warto jednak pamiętać też o ryzyku przegrzewania organizmu. Zbyt gruby kombinezon w ciepłej wodzie może powodować podczas nurkowania właśnie takie niedogodności. Przegrzanie organizmu przy nurkowaniu jest tak samo niebezpieczne jak wychłodzenie. Dlatego i to ryzyko trzeba brać pod uwagę.

Temperatura wody może na pewnej głębokości spadać bardzo gwałtownie

Kupując kombinezon, trzeba brać też pod uwagę specyficzne zjawisko, występujące przede wszystkim w polskich jeziorach, czyli zjawisko temperaturowego klina. Do pewnej głębokości wody jej temperatura spada wolno, chociaż oczywista zasada – im głębiej, tym zimniej – tu obowiązuje. W pewnym momencie jednak nurek trafia na znacznie zimniejszą wodę, która nie miesza się z cieplejszą. Różnica w temperaturach to nawet kilkanaście stopni.

Dobrze dobrany kombinezon do nurkowania to gwarancja udanych chwil pod wodą. Oczywiście warto stawiać na kombinezony do nurkowania, które są wyższej klasy. Zbyt tani i kiepskiej jakości może jest niewielkim wydatkiem, jednak może być niewygodny, co więcej, może nie chronić przed zimną wodą tak jak powinien.

Kombinezony do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here