Jakie są rodzaje pasów ładunkowych

Pasy ładunkowe od wielu lat są najpopularniejszym systemem, dzięki któremu możliwe jest mocowanie ładunku w transporcie. Pasy wykorzystywane są do zabezpieczania praktycznie dowolnego ładunku. Olbrzymia popularność wynika właśnie z bardzo szerokiego zastosowania. Nowoczesne pasy wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko w branży transportowej.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pasów?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się pasy ładunkowe z napinaczem. Mowa tutaj oczywiście o popularnych pasach dwuczęściowych. Aby skorzystać z ich dobrodziejstwa potrzebne są dwa punkty zaczepienia. Pamiętać należy o tym, że zabezpieczenie będzie skuteczne tylko wtedy, gdy zamocujemy parzystą liczbę pasów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także popularne pasy transportowe do lawety. Specjalne pasy trzypunktowe jak sama nazwa wskazuje posiadają trzy punkty zaczepienia. Jak sama nazwa wskazuje dzięki pasom tego typu możliwe jest bezpieczne przewożenie samochodów na lawecie. Aby wybrać odpowiednie pasy warto zwrócić uwagę na maksymalny tonaż.

Opisując najpopularniejsze pasy ładunkowe należy wspomnieć również o pasach ściągających. Doskonale sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie nie ma żadnego wygodnego punktu zaczepienia. Pasy ściągające to nic innego jak pasy jednoczęściowe lub pasy z pętlami. W zestawie najczęściej znajduje się przymocowany hak, dzięki czemu pasy posiadają identyczny mechanizm jak zwykłe paski do spodni.

Moda na taśmy poliestrowe

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają rewelacyjne pasy poliestrowe. Jak sama nazwa wskazuje taśmy wykonane są z poliestru. Jest to materiał odporny na działanie kwasów mineralnych. Oryginalne taśmy poliestrowe można stosować w temperaturze od -40°C do +100°C. Taśmy wykonane z włókien sztucznych zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wielu producentów oferuje taśmy i pasy ładunkowe szyte na miarę. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych firm, które potrzebują nietypowych pasów o charakterystycznej konfiguracji. Firmy posiadają nowoczesne parki maszynowe, dzięki czemu są w stanie uszyć nawet bardzo skomplikowane pasy, które poradzą sobie w najtrudniejszych warunkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here