Jak zdrowo schudnąć?

0
2992

Mało kto z nas jest w pełni zadowolony z wyglądu swojego ciała. Jeżeli ty również narzekasz na wystające spod spodni boczki lub trzęsący się podczas biegu brzuszek, na pewno wiesz, co powinieneś zrobić – przejść na dietę i zacząć się odchudzać. Przydatne wskazówki dotyczące zrzucania kilogramów znajdziesz na pewno w Internecie, chociażby na stronie inbodypoland.pl. Powinieneś bowiem dokładnie zaplanować swoje odchudzanie. W przeciwnym wypadku szybko się poddasz, a twoje starania pójdą po prostu na marne.

Przygodę ze zrzucaniem zbędnych kilogramów rozpocznij od wyliczenia BMI – wskaźnika masy ciała. Nie musisz robić tego samodzielnie. Znajdź w Internecie kalkulator BMI, wpisz do niego swoje dane (wiek, płeć, wzrost i wagę), a następnie zobacz, jaką liczbę uzyskasz w odpowiedzi i dopasuj ją do odpowiedniej kategorii. Jeżeli okaże się, że cierpisz na otyłość, powinieneś zgłosić się do odpowiedniego specjalisty. Jeśli jednak masz „tylko” nadwagę, spokojnie poradzisz sobie z nią samodzielnie.

Zacznij od teraz. W przygotowaniu dobrego planu pomoże ci analizator składu ciała. Dzięki niemu uzyskasz dokładny obraz swojego ciała i dowiesz się tym samym, nad czym powinieneś popracować. Zbyt mała ilość mięśni nie jest bowiem dla ciebie dobra. Nawet jeśli nie chcesz wyglądać jak kulturysta, powinieneś posiadać odrobinę muskulatury, która przytrzymuje różne partie ciała w odpowiednich dla nich miejscach. Tłuszcz staraj się natomiast spalać. Jedz mniej albo zacznij liczyć kalorie i włącz do swojej codzienności porcję aktywności fizycznej.

Bywa jednak i tak, że te samodzielne starania zupełnie nic nie dają. Jeżeli więc czujesz, że stanąłeś w miejscu, nie bój się poprosić o pomoc – udaj się po prostu do gabinetu dietetycznego. Tam otrzymasz do dyspozycji specjalne analizatory składu ciała InBody. Będziesz mógł skrupulatnie zapoznać się ze swoją sylwetką, by następnie wspólnie ze swoim dietetykiem ułożyć zindywidualizowany program odchudzający. Na pewno warto to zrobić, by zadbać o własne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here