Czy catering dietetyczny się opłaca?

0
1992

Dieta pudełkowa w oczach wielu to nadal wymysł bogatych ludzi, na który tylko oni mogą sobie pozwolić. Wiadomo, dużo pracują, brakuje im czasu na gotowanie, mają grube portfele, więc mogą sobie pozwolić na dobre, zdrowe jedzenie, doradztwo wykwalifikowanego dietetyka i posiłki dostarczane pod drzwi domu. W rzeczywistości coraz więcej ludzi przekonuje się do tego typu rozwiązania i niekoniecznie są to ludzie najbogatsi. Jednak aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy catering dietetyczny się opłaca, wpierw trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Ile kosztuje dieta pudełkowa z dowozem?

Teoretycznie, kiedy zobaczymy miesięczny koszt cateringu dietetycznego,  moglibyśmy od razu stwierdzić, że ta inwestycja się nie opłaca. Jednak, warto pochylić się nad tym nieco dłużej i w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytanie, ile wydajemy na jedzenie w ciągu tygodnia lub całego miesiąca.

Analizując sytuację przeciętnego singla, którego wiek waha się między 25 a 30 lat, pracującego w biurze przez około 8 godzin dziennie, nie stroniącego od podjadania, czy wyjść na miasto ze znajomymi i zamówienia przy okazji pizzy czy kebaba. Taka sytuacja może zdarzać się przecież tylko 2 razy w tygodniu, a już na koncie będzie około 50 zł. Zakładając, że tygodniowo na jedzenie taki singiel ma do przeznaczenia 250 zł, podczas wypadów na jedzenie wykorzystuje już 1/5 tygodniowego budżetu.

Ile kosztuje dieta pudełkowa

Do tego wszystkiego dochodzą dania gotowane samodzielnie w domu, do których składniki trzeba kupić samodzielnie. Robią zakupy niejednokrotnie zbaczamy z listy produktów i dobieramy niepotrzebne przekąski, które nie tylko uszczuplają nasze konta bankowe, ale także przyczyniają się do nadwagi, a z czasem prowadzić mogą do otyłości. Bo kto nie skusi się na paprykowe chipsy czy smakowe piwo, kiedy w wieczornej perspektywie ma oglądanie ulubionego serialu?

Czas to pieniądz!

Wszyscy narzekamy na brak czasu. Nieważne, czy opiekujemy się dziećmi w domu czy pracujemy na pełny etat. Czasu nie przybywa, a ubywa i nie pomagają w tym wizje rychłych zakupów. Często podróż do supermarketu wiąże się z utratą nawet połowy dnia w perspektywie całego tygodnia. To bardzo dużo, a gdyby doliczyć do tego kompletną stratę czasu podczas przygotowywania posiłków dla jednej osoby, dochodzimy do wniosku, że tracimy przynajmniej jeden dzień w tygodniu, który moglibyśmy wykorzystać na coś bardziej konstruktywnego i dającego nam satysfakcję.

W przypadku, kiedy ktoś woli przeznaczyć swój cenny czas na czynności dalekie od przyrządzania posiłków, często łapie się na jadaniu w restauracjach czy knajpkach, które wcale nie jest tanie. W ten sposób możemy wydawać dużo więcej, niż gdybyśmy zamówili catering dietetyczny. Brzmi intrygująco?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety pudełkowej lub jesteś zdecydowany na skorzystanie z niej, jednak poszukujesz tej najlepszej, warto skorzystać z serwisu dietly.pl, który porówna oferty wszystkich firm cateringowych z dowozem znajdujących się w Twojej okolicy i pomoże w wyborze dla Ciebie najkorzystniejszej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here