5 pomysłów na wykorzystanie poduszek dekoracyjnych

Małe, duże, podłużna, okrągłe, w fantazyjnych kształtach. O różnej teksturze, wykończeniu, kolorze. Poduszki dekoracyjne stanowią świetny element dekoracyjny, który można wkomponować w każde wnętrze. Ogromny wybór poduszek kusi na każdym kroku, ale czy zastanawiałeś się, jak można je ciekawie użyć?

Sezonowa dekoracja mieszkania

Często mamy ochotę zmienić coś w pomieszczeniu, przeprowadzić małą rewolucję, ale brakuje pomysłów lub funduszy. Poza tym każda pora roku dyktuje inne dodatki. O wiele przyjemniej oczekuje się na święta wśród czerwieni, gwiazdek, reniferów, choinek czy o wiele przyjemniej wypatruje kolorowych liści i jesiennych promieni słońca, gdy otaczają nas wrześniowe barwy. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas zaaranżowanie kanapy oraz foteli i zmiana poszewek na poduszki. Same poszewki zajmują na tyle mało miejsca, że spokojnie przeleżą niezauważone kilka miesięcy w szafie.

Wygodny puf

Pufa czy też podnóżek to nieodłączny element wyposażenia salonu, szczególnie jeśli znajduje się tam również fotel. Chyba nie ma nic bardziej relaksującego po całym dniu niż wyłożenie się wygodnie w fotelu i zarzucenie nóg na gustowny podnóżek. Na rynku dostępnych jest wiele fantazyjnych sporych poduszek, które mogą robić za podnóżek – na przykład knot-pillow. Można również spróbować własnych sił i zabawić się w DYI. Połączenie kilku poduszek w pionową konstrukcję lub przymocowanie poduszki do klasycznej pufy za pomocą rzepu wydaje się ciekawym pomysłem.

Siedzisko na krześle

W kuchni czy też jadalni spędza się dużą część czasu. Ciekawa poduszka będzie nie tylko wygodnym uzupełnieniem krzesła, ale także wspaniale ożywi wnętrze. Najlepiej wybrać płaską, która zajmie całe siedzisko i będzie miała sznurki lub gumki do jej przymocowania.

Baza z poduszek

Kto nigdy w dzieciństwie nie marzył o bazie wykonanej z poduszek i koca, niech pierwszy podniesie rękę! Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, dlatego z wykorzystaniem poduszek i koców można stworzyć im miły kącik. Nie tylko sprawi on wiele frajdy, ale również zminimalizują upadki czy możliwość zaziębienia.

Odnów stare meble

Było już o krzesłach do kuchni i jadalni, ale warto też pomyśleć o zwykłych taboretach. Świetnie sprawdzają się przy toaletce lub jako dodatkowe siedzisko dla gości. Może warto przywrócić świetność staremu taboretowi, odmalowując go i układając poduszkę jako siedzisko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here