W jaki sposób dobrze jest pozować do zdjęć?

Kwestia odpowiedniego pozowania do zdjęć zawsze jest frapująca. Każdy chciałby dobrze wyglądać na pamiątkowym, rodzinnym zdjęciu bądź też na zwykłym zdjęciu profilowym na Facebooku. Często bywa tak, że zamkniemy oczy, źle się ustawimy i wyglądamy po prostu niekorzystnie. Chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji. Zatem jak pozować do zdjęć?
Istotną kwestią jest makijaż. Ważne, aby był odpowiednio dobrany do naszej cery. Kolor pudru, poziom jego matowości to istotne elementy. Co jakiś czas dobrze jest sprawdzić stan swojego makijażu, zwłaszcza przed zdjęciami.
Podczas pozowania do zdjęć trzeba też pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie. Wyprostujmy się do zdjęcia! Wyciągnijmy też szyję oraz opuśćmy ramiona. Od razu będziemy wyglądać korzystniej.
Doskonałą pozą do zdjęcia jest przesunięcie ciężaru ciała na jedną, wyciągniętą nieco w przód nogę oraz położenie dłoni na biodrze. To poza pochodząca jeszcze z czasów dawnych, hollywoodzkich gwiazd. Wyglądamy wówczas bardzo dobrze, ponieważ taka poza sprawia, że wizualnie wyglądamy, jakbyśmy mieli mniej kilogramów. To tzw. klepsydra.
Pamiętajmy również o otoczeniu, w którym robimy zdjęcie. Niech będzie w miarę możliwości dobrze oświetlone i niech nie ma w pobliżu zbędnych przedmiotów. Wszelkim koszom i innym niefotogenicznym przedmiotom mówimy stanowcze nie!
Prosta sprawa, a jednocześnie zmieniająca tak wiele, to właśnie uśmiech. Niech będzie szczery, promienny i miły. Uśmiechajmy się w taki sposób, jakbyśmy chcieli, aby uśmiechali się do nas inni ludzie.
Opcja skrzyżowanych nóg to kolejny pomysł na udaną fotografię. Nogi będą wyglądać zgrabniej i szczuplej.
Zadbajmy także o nasz podbródek! Dobrze jest przesunąć żuchwę trochę do przodu i pociągnąć w dół.
Perspektywa zdjęcia jest równie istotna. Zwłaszcza pozowanie w fotografiach grupowych jest częstą i istotną kwestią. Zanim wykonamy zdjęcie, upewnijmy się, że wszyscy stoją w odpowiedniej perspektywie. Pozwoli to uniknąć efektu mniejszych czy większych osób. Głowa osoby stojącej najbliżej będzie się wydawać większa, niż reszty osób pozujących do fotografii.
Ręce wyglądają na szczuplejsze, gdy je o coś opieramy. Możemy na przykład opierać się o szafkę, o ścianę czy cokolwiek innego, co mamy w pobliżu. Nigdy nie trzymajmy rąk blisko swojego ciała. Sprawia to wrażenie, że mamy pozycję zamkniętą. Gdy się o coś opieramy, nasze ręce wydają się szczuplejsze, a my sprawiamy wrażenie zrelaksowanych.
Chcąc uzyskać efekt dużych oczu, nie otwierajmy ich nadmiernie. Postawmy raczej na dobry makijaż, który optycznie powiększy nasze oczy. Zwłaszcza nosząc okulary należy pamiętać o tej kwestii, aby uzyskać dobry efekt.
Pozowanie do zdjęć to trudna sztuka i naprawdę niewiele osób potrafi to robić idealnie. Warto podpatrywać sztuczki modelek, które doskonale wiedzą, w jaki sposób ustawić swoje ciało, aby zawsze wyglądać dobrze i pociągająco. Dużo czyni także umiejętny, dobry makijaż, który przykrywa nasze niedoskonałości, a także dobry ubiór. Nie zapominajmy też o uśmiechu, który przesyła przez zdjęcie dobre fluidy. Wówczas fotografia będzie udana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here