Rozwój techniki

Mamy do czynienia z bardzo dużym i szybkim rozwojem techniki. Technologia idzie bardzo do przodu i z każdym roku na rynek wypuszczane są nowinki technologiczne, które ciężko było wyobrazić sobie nawet dziesięć lat temu. Technologia ta sprawia, że nasza codzienność jest łatwiejsza i możemy być bardziej produktywni w życiu osobistym oraz zawodowym.

Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie stosowania faksów. Kiedyś urządzenie te służyło do przesyłania tekstów między biurami. Była to bardzo często wykorzystywana forma kontaktu, nawet między urzędami. Dzisiaj niektórzy wciąż używają tej formy korespondencji, ale nie oszukujmy się – w dużej mierze faksy zostały wyparte przez wiadomości e-mail, które są szybsze, wygodniejsze, a przede wszystkim darmowe. Wiele instytucji i firm uważa wiadomości e-mail jako oficjalna drogę komunikacji. Wyjątek stanowią urzędy, mimo dwudziestu lat powszechnego funkcjonowania e-maili, urzędy wciąż często wymagają korespondencji w formie tradycyjnego listu papierowego. Jest to uciążliwe ponieważ trzeba posiadać drukarkę do wydrukowania listu, następnie udać się na pocztę i dopiero tam nadać wiadomość. Szybkie wiadomości internetowe to też świetny sposób na nawiązywanie nowych znajomości.

Czy ktoś korzysta jeszcze z tradycyjnych encyklopedii w formie książki? Kiedyś encyklopedia uważana była za niemalże obowiązkowy element wyposażenia każdego nowoczesnego domu. Wiele dzieci otrzymywało ją jako prezent i z zaciekawieniem studiowało naukowo opracowane hasła. Rozwój Internetu sprawił, że w obecnych czasach żadne hasło nie stanowi już tajemnicy. O dosłownie każdej rzeczy możemy przeczytać w internetowej wyszukiwarce, a odszukanie hasła w internetowej encyklopedii trwa jedynie kilka sekund. Z łatwego dostępu do wiedzy bardzo korzystają uczniowie i studenci. Dzisiaj żadne zadanie domowe nie jest już niemożliwe do wykonania. Z pomocą Internetu można znaleźć odpowiedzi nawet na najbardziej trudne pytania. Dobrzy nauczyciele specjalnie konstruują zadania tak, aby uczeń ćwiczył zdolność sprawnego wyszukiwania informacji w Internecie i wiedział na przykład jak sprawdzić czyjeś ip.

Internet stanowi wyśmienity sposób na kontakt ze znajomymi i rodziną. Kiedyś pisano listy, a z wakacji obowiązkowo wysyłało się pocztówki. Nadal jest to miły gest, ale ma wartość jedynie sentymentalną ponieważ w dzisiejszych czasach mamy możliwość praktycznie ciągłego kontaktu za pomocą komunikatora z osobami, które przebywają nawet na drugim końcu świata. Co ważne, nie chodzi jedynie o komunikację tekstową. Za pomocą komunikatorów wideo, możemy również widzieć siebie nawzajem, czasami można nawet się poczuć jakby nasz rozmówca siedział faktycznie obok nas. Jedyną przeszkodą są czasami tylko różnice w strefach czasowych, jeśli faktycznie rozmawiamy z osobą, która jest na innej półkuli, gdyż kiedy u nas jest dzień, tam jest noc. W Internecie można zawrzeć wiele znajomości, które mogą przerodzić się nawet w miłość. Od niedawna bardzo popularna jest aplikacja, która służy do randkowania. Przy jej udziale już tysiące osób połączyło się w szczęśliwe pary.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGry na komputer
Następny artykułPrzelewy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here