Przyczyny wypadania włosów i sposoby na jego leczenie

0
1214

Wielu z nas zmaga się z wypadaniem włosów. Kiedy na szczotce lub pod prysznicem zauważamy coraz więcej włosów jest to dla nas sygnał ostrzegawczy. Włosy są nie tylko elementem wpływającym na postrzeganie nas przez innych ludzi. Zdrowe, zadbane i lśniące włosy czynią nas bardziej atrakcyjnym, jednakże włosy to także odzwierciedlenie jakości odżywienia, niektórych chorób z którymi zmaga się nasz organizm, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych. Nie powinniśmy zatem bagatelizować zmian zachodzących na naszej głowie.

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Są to między innymi choroby wewnątrzustrojowe, choroby zakaźne z podwyższoną temperaturą, czynniki genetyczne, źle dobrana dieta i związane z tym niedobory mikro – i makroelementów np. żelaza lub cynku, zaburzenia hormonalne, stres, stan zapalny organizmu, poród, odstawienie antykoncepcji, nieleczone łojotokowe zapalenie skóry, łojotok, niektóre leki operacje chirurgiczne, chemioterapia. Wypadanie włosów może wynikać też niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy. U niektórych występuje sezonowe wypadanie włosów, nasilające się jesienią bądź zimą. Niestety utrata włosów może wiązać się także z poważniejszymi schorzeniami, takimi jak łysienie plackowate lub androgenowe.

Jak leczyć intensywne wypadanie włosów?

Leczenie wypadania włosów powinniśmy zacząć od przeprowadzenia diagnozy. W tym celu najlepiej udać się do specjalisty od leczenia chorób i dolegliwości skóry głowy, czyli do trychologa. Dzięki szczegółowym pytaniom zadawanym podczas wizyty trycholog może postawić trafną diagnozę, dzięki której leczenie przebiegnie szybciej i może dać lepsze efekty. Używając trychoskopu – urządzenia powiększającego dany obszar ponad 200 razy, specjalista może dokładnie zbadać stan skóry głowy oraz dokładnie określić dolegliwości z którymi się zmagamy. Czasami bywa konieczne wyrwanie kilku cebulek włosowych. Często zlecane są także dodatkowe badania stanu organizmu.

Po zweryfikowaniu diagnozy trychologa należy rozpocząć terapię mającą na celu zatrzymanie procesu wypadania włosów oraz doprowadzenie do odrośnięcia jak największej ich ilości. Obecnie na rynku istnieje wiele metod walki z utratą włosów. Mogą to być produkty do wcierania w skórę głowy, witaminy doustne bądź środki farmaceutyczne jak hormony czy sterydy w zależności od postawionej diagnozy. Popularną metodą są także zabiegi na skórę głowy. Może być to zabieg mezoterapii witaminowej lub peptydowej. Polega ona na dostarczeniu bezpośrednio do komórek włosa odpowiednich skoncentrowanych substancji odżywczych. Jedną z najskuteczniejszych metod jest Przeszczep komórek macierzystych – nano fat. Poprzez przeszczep tłuszczu daje możliwość rekonstrukcji zdeformowanych tkanek. Tłuszcz jest najbardziej naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem, odpowiednim nawet dla alergików. Innym skutecznym zabiegiem jest Laser erbo-yagowy. Jest on bezbolesny, wymaga 6 zabiegów w odstępach 2 tygodni.

Więcej informacji na temat metod leczenia oraz diagnozy wypadania włosów znajduje się na stronie internetowej Aestetic Clinic, wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here