Ogrzewanie wody w akwarium

Każde akwarium wymaga ogrzewania wody do takiej temperatury, jaka jest optymalna dla wybranych gatunków rybek. Tradycyjnie w akwariach umieszczaliśmy grzałki wewnętrzne, a także termometry, które pozwalały na ocenę temperatury wody. Obecnie jednak rozwój technologii akwarystycznej pozwala na skorzystanie z nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań. Sprawdź, jak działa i jak poradzi sobie grzałka przepływowa.

Jak pracuje grzałka przepływowa?

Grzałka przepływowa Aquael to urządzenie zewnętrzne, które umieszczamy poza akwarium. Została wyposażona w pompkę oraz zestaw rurek, które wprowadzają wodę do grzałki oraz powodują jej powrót do zbiornika. Ze względu na to, że Flow Heater pracuje w trybie przepływowym, jednocześnie wymusza obieg wody w akwarium, co jest wskazane zwłaszcza w dużych zbiornikach.

Płynna praca grzałki

Przepływowa grzałka Flow Heater została zaprojektowana z myślą o ciągłej, łatwej do regulacji pracy. Jednocześnie została wyposażona w system Smart Heating, który oparty jest o pracę specjalistycznych czujników.

Czujniki badają aktualną temperaturę wody, ukazując ją na wyświetlaczu. Jednocześnie dzięki zaprogramowanej na termostacie temperaturze, grzałka ogrzewa wodę tylko do takiego poziomu, który został zadany. Zestaw czujników pozwala na dokładne śledzenie ewentualnych zmian temperatury i sprawia, że kiedy woda zaczyna stygnąć, grzałka ponownie się włącza i podgrzewa ją. Z kolei kiedy zadana temperatura zostanie osiągnięta, grzałka może zaprzestać pracy, gwarantując, że nie zostanie ona przegrzana i nie spowoduje pogorszenia stanu rybek.

Wygodny termostat i możliwość śledzenie aktualnej i zadanej temperatury na wyświetlaczu to jednak nie wszystkie zalety Flow Heater. Posiada ona także wbudowany system czujników przepływu, które sprawdzają, czy woda nie została zatrzymana. Gdyby tak się stało, automatycznie wstrzymywane jest grzanie, aby urządzenie nie uległo przegrzaniu i uszkodzeniu.

Więcej miejsca w akwarium

W nowoczesnych akwariach musi znaleźć się wiele urządzeń, które pomagają w utrzymaniu prawidłowych parametrów i optymalizują życie rybek. Każde z nich zajmuje określoną ilość miejsca i utrudnia stworzenie idealnej aranżacji. Możliwość wyciągnięcia urządzeń poza zbiornik sprawia, że pojawia się w nim więcej miejsca. Dodatkowo, nie musimy kłopotać się tym, czy elektryczne gadżety nie będą szpeciły jego wyglądu i czy powinniśmy je czymś zakryć.

Więcej miejsca w akwarium to także więcej miejsca dla rybek. Dodatkowo dzięki wyciągnięciu grzałki na zewnątrz, zwierzęta na pewno będą spokojniejsze, nie odczuwając nawet najdrobniejszych wibracji ze strony tego akcesorium.

Energooszczędność

Ostatnią ważną zaletą grzałki przepływowej jest praca dostosowana nie tylko do warunków panujących wewnątrz akwarium, ale również wokół niego. Dzięki temu Flow Heater zużywa minimalną ilość energii, zapewniając, że utrzymanie zbiornika staje się jeszcze bardziej ekonomiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here