Nowoczesna grafika, która przenosi w inny świat

Nowoczesna grafika, która przenosi w inny świat

Technologia XXI w. jest czymś, co przynosi bardzo wiele korzyści, nie tylko graczom, ale i zwykłemu, szaremu użytkownikowi telefonów komórkowych. Dzisiejszy świat zmierza do bycia „smart”, co sprowadza się do możliwości sterowania niemalże wszystkimi parametrami w domu, które można ustawić także manualnie. Zapalenia lampy lub lamp w pokoju bez konieczności używania włącznika, ba! nawet bez konieczności znajdowania się w jakimkolwiek pomieszczeniu w domu, to teraz żaden problem. Podobnie jak sterowanie lodówką albo temperaturą mieszkania za pomocą telefonu. Bardzo duży postęp dotyczy jednak technologii komputerowej, która od zawsze jest prekursorem dla wielu rozwiązań, które w późniejszym czasie znajdują zastosowanie w domach. Z racji tego, że rynek gamingowy stale się rozwija, graczy przybywa a nie ubywa, to właśnie w tym miejscu technologia najbardziej prze do przodu, oferując z każdym rokiem coraz to większe możliwości.

Komputer czy konsola do gier?

To pytanie, przed którym staje każdy gracz i prędzej czy później większość z nich musi dokonać wyboru, ponieważ posiadanie obydwu tych platform jest wyjątkowo kosztowne i trudne w utrzymaniu. Jeśli decyzja pada na stacjonarny komputer, to powstaje pytanie, jaka karta graficzna i procesor powinien się w nim znaleźć, aby podołać każdemu z nowych tytułów, zapewnić płynną rozgrywkę w dużej rozdzielczości. Rynek oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, które z każdym nowym wydanie wyprzedzają poprzednie modele o kilka kroków i oferują znacznie większe możliwości. Niestety przy zakupie dobrego sprzętu gamingowego trzeba liczyć się z bardzo dużymi nakładami finansowymi. Zwłaszcza jeśli istotna jest dla nas możliwość późniejszej modernizacji sprzętu, wraz z rosnącymi wymaganiami nowych gier. Topowego modele kart graficznych potrafią kosztować naprawdę spore sumy pieniężne i nie każdego gracza będzie stać na zakup najwyższego modelu. Warto tutaj także zaznaczyć, że obecnie dla najbardziej wymagających tytułów niemalże niemożliwe jest złożenie zestawu, który pozwoliłby na rozgrywkę w rozdzielczości UHD przy komfortowych 60 klatkach na sekundę. Oczywiście platformy typu PS4 czy XBOX nie są w tej kwestii czymś lepszym, z pewnością mają jednak przewagę nad komputerami w kwestii ceny – konsola kosztuje średnio ¼ kwoty, jaką trzeba wyłożyć na dobrego peceta. Dodatkowo każdy tytuł będzie działał na niej płynnie i pewnie. Niestety, żadna konsola nie jest w stanie dorównać efektom, jakie można uzyskać dzięki wydajnemu komputerowi i dobremu monitorowi gamingowemu.

Wybór nie jest ani łatwy, ani oczywisty. Każda z platform ma swoje wady, jak i zalety, a wybór powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami danego użytkownika, który chce osiągnąć konkretny efekt bądź korzystać z określonej wygody. Z całą pewnością rynek tworzony z myślą o graczach będzie rozwijał się w zawrotnym tempie, dając dostęp do coraz szerszych możliwości wszystkim graczom, a z czasem… wirtualna rzeczywistości zawita do realnego świata na dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here