Projektowanie wnętrza wcale nie jest sprawą bardzo skomplikowaną. Wystarczy, że mamy trochę wyczucia stylu, znamy się na kolorach, a możemy sprawić, że nasz dom będzie przyjemny i będziemy się czuli w nim na prawdę dobrze. Nie zawsze również musimy wzywać ekspertów, którzy pomalują nasze wnętrze. W internecie znajdziemy proste porady, jak pomalować salon czy sypialnie. Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę?

Musimy wybrać jeden styl, którym będzie charakteryzował się nasz dom. Może to być styl nowoczesny, a meble w stylu Ikei. Możemy wybrać też coś klasycznego, postawić na drewniane meble i eleganckie dekoracje. Gdy podejmiemy decyzje, w jakim stylu będzie wyglądać nasze wnętrze musimy się tego trzymać w każdym pomieszczeniu. Gdybyśmy w każdym pokoju zachowywali inny styl oraz kolory, nasz dom wydawałby się chaotyczny i niepoukładany. Chcemy tego uniknąć. Przyjrzyjmy się poszczególnym pomieszczeniom.

Nasza łazienka również powinna być funkcjonalna, ale nie spełnia ona tylko praktycznej funkcji w naszym domu. Łazienka jest pomieszczeniem gdzie udajemy się zaraz po wstaniu lub spędzamy ostatnie minuty przed udaniem się na wypoczynek. Musi więc wprawiać nas w dobry nastrój i samopoczucie. Kolory w łazience odgrywają dużą wagę. Mogą być typowe dla łazienek, takie jak niebieski lub możemy postawić na coś oryginalnego jak czerwony bądź żółty. Nie spieszmy się z wyborem kafelek do naszej łazienki, musi to być przemyślany wybór. Kolejną kwestią jest wybór prysznica bądź wanny. Od lat istnieją zwolennicy jednego albo drugiego. Czasami dochodzi nawet do sytuacji, gdy jeden domownik chcę wannę a drugi prysznic, w tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest zakup i wanny i prysznica. Jest to możliwe, gdy nasza łazienka jest odpowiednich rozmiarów.

Nasz kuchnia powinna być ważnym pomieszczeniem w domu, to tu przygotujemy posiłki. Ważne jest, aby była ona funkcjonalna, a więc dobrze wyposażona. Istotną rolę odgrywa też duża liczba szafek, która pomieści wszystkie sprzęty kuchenne, aby nie stały one na blatach. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie w kuchni małego blatu i krzeseł, które przypomina barek.

Sypialnia jest miejscem odpoczynku i wytchnienia, dobrze gdy jest funkcjonalna ale też przytulna. Jak możemy w prosty sposób zadbać o przyjemną atmosferę? Postawmy na miłe dodatki takie jak poduszki oraz zasłony. Dobrze gdy ich kolor jest skomponowany z kolorem ścian. Zasłony mogą być długie oraz wykonane z grubego materiału, dzięki temu odizolują nas od tego co się dzieje za oknem, a w sypialni bardzo ważny jest spokój. Dzięki takim zasłonom w zimie będziemy oszczędzać na ogrzewaniu. Możemy kupić też kolorową, dekoracyjną pościel, który doda uroki naszej sypialni. W sypialni ważna rolę odgrywa również światło. Pamiętajmy, że nie jest dobrym wyborem do sypialni, światło mocne oraz niebieskie. Poszukajmy raczej odcieni które wpadają w żółty lub czerwony. Dzięki temu będzie nam łatwiej zasnąć. Warto zainwestować w lampkę albo kinkiet który nie tylko ozdobi pustą ścianę ale też nada sypialni romantycznej atmosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here