Jak zmyć henne z brwi

Henna brwi to doskonała alternatywa dla makijażu permanentnego. Jest tania a czas zabiegu jest bardzo krótki, gdyż wynosi jedynie kilkanaście minut. Osoby, które nie są pewne czy wykonywać makijaż permanentny brwi powinny najpierw wypróbować hennę w podobnym odcieniu. Jest to zabieg mniej inwazyjny niż makijaż permanentny i daje bardzo naturalny i subtelny efekt. W szczególności polecany dla osób młodych, które chcą delikatnie przyciemnić naturalne włoski.
Henna jest całkowicie bezpieczna, rzadko kiedy wywołuje reakcję alergiczną oraz występuje w wielu odcieniach, między innymi w granacie, czerni i brązie, dzięki temu kolor idealnie do swojej karnacji mogą dopasować blondynki, osoby o rudych włosach oraz brunetki.
Warto na taki zabieg udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego gdzie doświadczona kosmetyczka odpowiednio wyreguluje brwi i umiejętnie nałoży hennę. Henna brwi wraz z regulacją to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jedynym minusem jest niestety jego trwałość, gdyż henna zmywa się w przeciągu dwóch tygodni. Aby efekt utrzymywał się należy powtarzać zabieg co kilkanaście dni.
Osoby, które nie są zadowolone z efektu po nałożeniu henny bądź wybrały nieodpowiedni odcień często zastanawiają się jak zmyć henne z brwi.
Całkowite zmycie tuż po aplikacji często może okazać się niemożliwe. Jednak henna stopniowo wypłukuje się poprzez przecieranie brwi płynem do demakijażu lub częste mycie twarzy. Warto zrobić również peeling gruboziarnisty, który pomoże szybciej wypłukać kolor.
Skutecznym sposobem może okazać się także przecieranie brwi wacikiem nasączonym wodą utlenioną bądź regularne nanoszenie na brwi oliwki. Na brwi warto nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego lub tłustego balsamu. Pomocne jest również częste przecieranie brwi tonikiem z zawartością alkoholu.
Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji zawsze należy umiejętnie dobrać kolor henny do swojej karnacji i oprawy oczu. Blondynki nie powinny nakładać henny grafitowej ani czarnej. Dla osób o jasnej karnacji najlepszym wyborem jest henna brązowa.
Z kolei osoby o ciemnej karnacji mogą nałożyć hennę brązową, czarną lub grafitową.
Nie bez znaczenia jest także czas, który upływa od momentu nałożenia henny na brwi do momentu mycia. Zbyt długie trzymanie henny na brwiach powoduje zbyt ciemny kolor. Najlepszym sposobem jest nakładanie preparatu według instrukcji zamieszczonej na opakowaniu produktu i przestrzeganie czasu, jaki zaleca producent.
Hennę można wykonywać również na rzęsach. Efekt utrzymuje się kilkanaście dni i rzęsy przez ten czas nie wymagają dodatkowego nakładania tuszu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają długie i gęste rzęsy i chcą je jedynie przyciemnić. Nakładanie henny na rzęsy z całą pewnością warto zlecić zaufanej kosmetyczce, gdyż preparat nie powinien przedostać się do oczu.
Jest to świetna alternatywa dla zabiegu doklejania sztucznych rzęs. Zabieg jest dużo tańszy, wykonuje się go w kilkanaście minut i nie obciąża naturalnych włosków tak jak kępki sztucznych rzęsy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here