Dlaczego warto zdecydować się na porządne sprężyny talerzowe

Szukasz porządnych produktów z tej grupy? Chcesz wybrać dobrej jakości sprężyny talerzowe? Czym powinny charakteryzować się takie elementy? Kiedy są stosowane? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym wpisie.

Czym cechują się takie akcesoria?

Odpowiednio wykonane sprężyny talerzowe DIN 2093 to pierścienie stożkowe. Mają one wycięty w środku otwór. Jest on natomiast wykonywany z blachy sprężynowej. Trzeba podkreślić, że sprężyny talerzowe są realizowane z rozmaitych komponentów. To na przykład stal sprężynowa albo stal nierdzewna (typu A1). Na skutek zastosowania odpowiedniej jakości materiałów, takie produkty mają bardzo dobre właściwości w aspekcie tłumienia (biorąc pod lupę obciążenia statyczne i dynamiczne). Tego typu akcesoria są bardzo uniwersalne. Wszak są stosowane zarówno pojedynczo, jak i w formie całego pakietu. Uniwersalność objawia się jeszcze na innym polu. Otóż podkładki talerzowe mogą być bowiem ułożone w odwrotnym kierunku albo frontem do siebie, co także zwiększa pole do manewru w aspekcie zastosowania. Porządne sprężyny talerzowe (mówimy o akcesoriach spełniających normę DIN 2093) mają fosfatyzowaną powłokę. Została ona naniesiona dokładnie i bardzo skrupulatnie. Jeśli zaś chodzi o zakres, to jest on zmienny w zależności od zastosowanego materiału.

Zobacz także: http://www.wielcyimali.pl/konwersja-norm-iso-din-pn/

W jakich sytuacjach sprężyny talerzowe są stosowane?

W dobrych, bogato wyposażonych, sklepach z tym asortymentem można zdecydować się na podkładki talerzowe o grubości od 0,2 mm do 10 mm. Trzeba zauważyć, że fachowcy doceniają też między innymi dużą nośność tych elementów; przy stosunkowo małym ugięciu sprężyny. Nie powinno zatem zaskakiwać, że takie produkty mają wszechstronne zastosowanie. Są używane na przykład w systemach zawieszenia kotła w elektrowni. Bardzo dobrze sprawdzają się jako zabezpieczenie przed przeciążeniem rozdzielni transformatorowej. Znajdują zastosowanie jako zawory bezpieczeństwa, sprzęgła, czy podnośniki linowe. Służą również pod kątem mocowania elementów obrabiarek. Kiedy jeszcze mogą być z powodzeniem zastosowane? Co ciekawe, są wykorzystywane jako hamulce bezpieczeństwa; zarówno dla dźwigów, jak i dla podnośników. Służą również do tego, by odbywała się kompensacja luzu na łożyskach kulkowych. Jak widać, zastosowanie jest uniwersalne. Aby być zadowolonym z dokonanych zakupów, trzeba wybrać sprężyny talerzowe od dobrego producenta. Pamiętaj również o tym, by te akcesoria były znakomicie dopasowane do danego zadania (pod względem parametrów i gabarytów).

Pełny asortyment sprężyn talerzowych znajdziesz na stalmut.pl/oferta/podkladki/sprezyny-talerzowe-din-2093/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here