Czym cechują się bezpieczne środki czystości najwyższej klasy?

0
840

Codzienne sprzątanie pomieszczeń w domu, czyszczenie powierzchni, zmywanie naczyń i utrzymanie odpowiednich standardów sanitarnych wymaga stosowania odpowiednich środków czystości. Powinny one posiadać szereg konkretnych cech ułatwiających utrzymanie porządku i higieny w naszych domach. Dobrze, aby proces sprzątania był skuteczny jak najmniej uciążliwy, łatwy i prosty. Środki czystości mają za zadanie umożliwić skuteczne wyczyszczenie każdej powierzchni w domu w bezpieczny dla zdrowia i środowiska sposób. Bezpieczne środki czystości muszą spełniać najwyższe wymagania jakościowe i ekologiczne, a ponadto muszą być efektywne i wydajne.  Z tych powodów coraz popularniejsze stają się ekologiczne środki czystości, niezawierające substancji mogących wywoływać problemy zdrowotne, zmiany alergiczne itp. Ich składy są niemal w 100% naturalne, więc nie wpływają negatywnie również na środowisko naturalne. Składniki są zatwierdzane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji jako surowce ekologiczne a ich opakowania w 100% nadają się do recyklingu.

Bezpieczne i skuteczne domowe środki czystości

Codziennie zużywamy znaczne ilości środków czyszczących do utrzymania w czystości toalety, łazienki, podłogi, mycia naczyń itp. Mogą one zawierać w swoim składzie agresywne środki chemiczne mające negatywny wpływ na środowisko oraz powodujące zaostrzenie objawów alergii lub pojawienie się innych dolegliwości zdrowotnych. Właściwości tych pozbawione są ekologiczne, biodegradowalne i przyjazne dla środowiska środki czystości. Ich skuteczność jest taka sama jak tradycyjnych środków czyszczących. Pomimo naturalnego składu nie ustępują własnościami i jakością agresywnym tradycyjnym detergentom. Czyszczą równie dobrze, a jednocześnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia i na środowisko naturalne. Wysokiej jakości środki czystości produkowane są na podstawie najlepszych formuł ze składników niezawierających szkodliwych substancji, zatwierdzonych przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji jako surowce ekologiczne. Opakowania nadają się do recyklingu. Warto uważnie czytać składy z etykiet oraz rozpoznać produkty całkowicie bezpieczne, w 100% naturalne, najlepiej spełniające swoją funkcję i ułatwiające utrzymanie czystości w gospodarstwie domowym.

Jakie środki czystości warto stosować?

W trosce o nasze zdrowie i o środowisko, w którym żyjemy, powinniśmy wybierać środki czystości tych marek, które posiadają certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i ekologiczność produktów. Zwracajmy uwagę na mające wpływ ekologię, wyszczególnione na etykiecie, użyte do produkcji składniki, konserwanty i rodzaj opakowania. Wśród uznanych polskich producentów stosowne certyfikaty potwierdzające jakość posiada na przykład GRUPA INCO S.A. oferująca domowe środki czystości i wyroby chemii gospodarczej. Produkty tej firmy znane pod marką Ludwik Ekologiczny oparte są na składnikach, zatwierdzonych przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji jako surowce ekologiczne. Wszystkie środki czystości oferowane przez GRUPA INCO S.A. są produkowane z zastosowaniem najlepszych surowców i technologii, więc odpowiadają na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here