Szlabany parkingowe

Na praktycznie każdym parkingu znaleźć można specjalny szlaban, który blokuje lub zezwala na wjazd. Dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie danej przestrzeni parkingowej dla konkretnych osób. Co należy wiedzieć o szlabanach, jeśli będzie się jeden z nich kupowało?

Jakie są rodzaje szlabanów parkingowych?

Rzecz jasna podstawową sprawą jest to, jakie są na rynku dostępne rodzaje szlabanów. Jak można się bez trudu domyślić, różnią się one konkretnym rodzajem napędu.Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się modele elektryczne, które pracują na silniku zasilanym niewielkim napięciem najczęściej rzędu 12 V lub 24 V. Innym ciekawym rozwiązaniem jest silnik hydrauliczny, który napędzany jest pompą z olejem hydraulicznym.

Jak mogą być sterowane szlabany parkingowe?

Inną bardzo ważną cechą dobrego szlabanu parkingowego jest jego sposób sterowania. Jeszcze do niedawna dominujące były szlabany parkingowe, które obsługiwane były przez pracownika — przy pomocy specjalnego przycisku mógł on je podnosić lub opuszczać. Coraz częściej, zamiast angażować pracownika, wykorzystuje się szlabany bezobsługowe.Szlaban bezobsługowy to taki, który podnosi ramię bez udziału pracownika. Może się to odbywać po naciśnięciu przez kierowcę przycisku na pilocie, lecz szlaban może także wykrywać kartę zbliżeniową lub podnosić się po podaniu określonego kodu. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele i jest w czym wybierać.

Jak powinno się wybierać szlaban parkingowy?

Oczywiście podczas wybierania szlabanu parkingowego trzeba zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych bardzo ważnych parametrów. Niezwykle istotne jest przykładowo to, jak długie będzie miało być ramię szlabanu. Wiele osób podejmuje błędną decyzję i wybiera ramię zbyt długie, co skutkuje nadmiernym obciążeniem silnika, co szybko doprowadza do jego zniszczenia. Lepiej więc wybrać szlaban krótszy, dostosowany do realnych potrzeb danego parkingu.Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, jak szybki będzie to szlaban. Im silnik będzie miał poruszać ramieniem szybciej, tym będzie to oczywiście droższe rozwiązanie. Jednocześnie na uwadze należy mieć, że wolne szlabany będą znacznie utrudniały poruszanie się po parkinu, a nawet mogą powodować powstawanie na nich zatorów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here